Edit Content

O nas

Jesteśmy profesjonalną agencją zatrudnienia KS Service, specjalizującą się w dostarczaniu kompleksowych rozwiązań z zakresu rekrutacji, doradztwa zawodowego oraz zarządzania zasobami ludzkimi. Znajdziesz Nas w Szczecinie, Łodzi i Poznaniu

Dane kontaktowe

Planujesz budowę nowego działu w firmie od podstaw? Powierz ją specjalistom!

Planujesz budowę nowego działu w firmie od podstaw? Powierz ją specjalistom!

Budowa nowego działu w firmie to duże wyzwanie. Najwięcej kłopotów mogą sprawić: rekrutacja kandydatów pasujących do profili stanowiskowych oraz onboarding pracowników. Pracodawcy coraz częściej mają problem z zaangażowaniem pracowników i rotacją w zespole. Czy zbudowanie nowego działu warto przeprowadzić na własną rękę, czy powierzyć to zadanie wyspecjalizowanemu podmiotowi zewnętrznemu? Podpowiadamy!

https://ksservice.pl/blog/rynek-pracy/dlaczego-warto-rozwazyc-wprowadzenie-programu-lojalnosciowego-w-swojej-firmie/

Budowa nowego działu w firmie – największe wyzwania

  • rekrutacja kadry zarządzającej

Niezależnie od tego, czy planujesz stworzenie działu marketingu, IT czy sprzedaży, musisz zadbać o to, aby wyłonić osoby odpowiedzialne za jego zarządzanie. Odpowiednich kandydatów możesz szukać w obrębie organizacji lub poza nią. Najefektywniejszym sposobem rekrutacji pracowników wyższego szczebla jest Executive Search. To metoda oparta m.in. na analizie rynku oraz wywiadach biograficznych i kompetencyjnych. Pozwala na dotarcie do kandydatów, którzy nie szukają aktywnie zatrudnienia. To grupa, która należy do najbardziej rozchwytywanych na rynku pracy. Rekrutacja kadry zarządzającej odbywa się w warunkach pełnej poufności – dla dobra kandydatów oraz przedsiębiorstw. To zadanie dla osób, które mają doświadczenie w prowadzeniu negocjacji biznesowych. Więcej informacji znajdziesz na https://hrk.pl/pl/dla-klienta/executive-search

  • stworzenie jasnej ścieżki kariery

Każda osoba przychodząca do nowego działu powinna zostać zapoznana z możliwością awansu. Najczęściej ścieżka kariery wygląda tak: junior – specjalista – senior – team leader – manager. Oczywiście wiele zależy od branży klienta oraz liczebności firmy. Stworzenie jasnej ścieżki kariery pozytywnie wpływa na zaangażowanie pracowników.

  • profesjonalny onboarding

Pierwszy kontakt z firmą jest niezwykle ważny dla pracownika. Dlatego warto zadbać o to, aby każdą nową osobę przedstawić współpracownikom i przełożonym, przygotować dla niej stanowisko pracy, a także zadbać o to, aby mogła zapoznać się ze swoimi obowiązkami. Bardzo istotne jest to, aby w pierwszych dniach i tygodniach zapewnić nowemu pracownikowi poczucie bezpieczeństwa i zadbać o to, aby wiedział, do kogo może się zwrócić w razie problemów.

  • zaangażowanie zespołu

Zbudowanie dobrej atmosfery w nowym zespole to jedna z kluczowych kwestii. To ona wpływa na motywację do pracy. Niezależnie od branży czy panującego w biurze dress code’u, warto zadbać o atmosferę pełną szacunku i zrozumienia. Tak, aby każdy pracownik, niezależnie od miejsca w strukturze organizacji, czuł, że jego praca jest istotna dla całej firmy.

Budowa działu w firmie od podstaw przy pomocy agencji HR – dlaczego warto?

Stworzenie zespołu, w którym każdy może się rozwijać, ale jednocześnie gra do tej samej bramki co pozostali nie jest łatwe. Dlatego coraz więcej firm korzysta z pomocy agencji HR, w których pracują osoby posiadające doświadczenie w budowaniu działów sprzedażowych, marketingowych czy informatycznych. Podejmując współpracę z profesjonalną agencją, można ograniczyć ryzyko częstych rotacji pracowników.


Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *