Plany na 2018 rok. Zmień coś i powalcz o swoje! - KS Service
+
KSSERVICE

Plany na 2018 rok. Zmień coś i powalcz o swoje!

Plany na 2018 rok. Zmień coś i powalcz o swoje!
06/12/2017

Plany na 2018 rok. Zmień coś i powalcz o swoje!

Nowy rok to najlepszy czas na wdrożenie nawet tych najtrudniejszych planów w czyn. Ogarnij chaos wokół ciebie, zastanów się nad tym co jest dla ciebie najważniejsze i działaj. Niech 2018 rok będzie tym najlepszym od dawna!

Po pierwsze… Zacznij się lepiej odżywiać. Prowadzisz siedzący tryb pracy, jesz nieregularnie i zauważyłeś, że twoja waga znacznie podskoczyła? Zamiast spuszczać nos na kwintę, wykorzystaj to, że nowy rok może stać się dla ciebie najlepszym powodem do zmian. Przeszukaj internet w poszukiwaniu szybkich i zdrowych dań, które dałbyś radę regularnie robić. Pamiętaj, właśnie w tej regularności jest klucz do twojego sukcesu. Zakasaj rękawy, do dzieła i nie ma, że to tamto!

Po drugie… Pracujesz już długo, jesteś cenionym pracownikiem i masz poczucie, że wykonujesz swoje obowiązki bardzo dobrze. Niestety, nie idą za tym żadne dodatkowe profity dla ciebie. Czas jednak się postawić i odwiedzić pracodawcę. W czasach, kiedy bezrobocie jest wyjątkowo niskie, przedsiębiorcy zaczynają coraz bardziej szanować swoich pracowników, ponieważ wiedzą, że w razie odejścia będzie trudno już zastąpić ich kimś równie wartościowym. Dlatego nie miej obaw i zaryzykuj.

Po trzecie… Rodzina cierpi na tym, że ciągle pracujesz, a ty masz jednocześnie świadomość, że twój zawód mógłby pozwolić ci na większą swobodę czasową? Podpowiadamy, że warto postarać się o to, by przez jeden dzień w tygodniu swoją pracę wykonywać w domu. Porozmawiaj z pracodawcą i zaproponuj home office. Rano będziesz mógł więcej przebywać z dziećmi i pomóc im w przygotowaniach do szkoły, wieczorem zamiast wracać do domu, od razu zajmiesz się najbliższymi. Nawet sama świadomość, że będziesz w domu, kiedy domownicy będą w pobliżu, zazwyczaj działa kojąco dla obu stron.

Po czwarte… Uważasz, że za dużo czasu w pracy spędzasz na ogarnianiu chaosu wokół ciebie i zupełnie niepotrzebne czynności? Posprzątaj swoje biurko, by znajdowały się na nim wyłącznie te przedmioty, których rzeczywiście potrzebujesz, a także wprowadź w swoje zawodowe życie dobry, przemyślany plan. Zapisuj rano listę najważniejszych obowiązków, stopniując od najbardziej pilnych do najmniej. Pamiętaj, że rano umysł działa najsprawniej. Wtedy też wykonuj zadania najtrudniejsze i wymagające największej uwagi.

Przeczytaj  Dla kogo opłacalne przejście na zasady ogólne

Po piąte…Wyluzuj. Tak właśnie. Zamiast wciąż zadręczać się tymi samymi problemami, które wiążą się z twoją indywidualną sytuacją w pracy, znajdź coś, co spowoduje, że dasz spokój z negatywnymi emocjami. Doskonale zdajesz sobie z tego sprawę, ale uważasz, że tak łatwo, to tylko się mówi? To prawda, bardzo łatwo. I wbrew pozorom najprostsze rozwiązania są najlepsze. Nie komplikuj, tylko jeśli coś cię maksymalnie wyprowadza z równowagi, to popracuj nad zmianą tego stanu rzeczy. Może sport, większe zaangażowanie w hobby, więcej czasu dla przyjaciół? A jak się nie da? Poszukaj lepszego środowiska pracy. Kiedy, jak nie teraz?

Po szóste… Boisz się straty pracy? Zadbaj o siebie i pokaż innym, że stać cię na wiele. Pozakładaj profile na portalach internetowych zajmujących się rekrutacją i poświęć im czas, by zaprezentować się jak osoba godna zainteresowania. Sprawdź, jakie są najnowsze trendy w tworzeniu CV i edytuj swoje, tak by było jeszcze atrakcyjniejsze. Stwórz swoje portfolio. Zacznij uczęszczać na dodatkowe szkolenia i kursy doszkalające. Zacznij ubierać się do pracy bardziej elegancko. Każda zmiana na plus powinna dodać ci energii, wigoru i wydobyć z ciebie pokłady pewności siebie. Bądź zwycięzcą!