Plusy pracy w małych firmach - KS Service
+
KSSERVICE

Plusy pracy w małych firmach

Plusy pracy w małych firmach
14/12/2016

Plusy pracy w małych firmach

Stawiamytezę, że większość osób marzy o pracy w dużych korporacjach.Najczęściej ze względu na prestiż, przydatne świadczenia, bogatebenefity, liczne szkolenia, a także wyjazdy służbowe. Tego typuprzedsiębiorstwa kojarzą się także z własnymi wizytówkami,eleganckim ubiorem oraz szeregiem możliwości, które stoją przedpracownikiem. Tymczasem praca w małych firmach może być jeszczeatrakcyjniejsza. W tej kwestii wiele zależy od usposobienia, którymsię charakteryzujemy.

Popierwsze… W małych firmach pracuje zazwyczaj niewiele osób, cowiąże się z tym, że pomiędzy poszczególnymi działami panujeułatwiona komunikacja. Zamiast pisać e_mail, a następnie czekaćaż dana osoba będzie miała czas odpisać, wystarczy czasem przejśćsię do pokoju obok, by od razu uzyskać pilną informację. Wszelkieprojekty nie przechodzą też przez multum osób, więc działa sięsprawniej i dynamiczniej. Całkiem spoko opcja, prawda?

Podrugie… Skrócony dystans. Pracodawca, który współpracuje zkilkoma czy kilkunastoma osobami najczęściej zna wszystkichpracobiorców po imieniu i nawiązuje z nimi bliższe relacje,uciekając tym samym od stereotypu zdystansowanego szefa. W takichmiejscach, jeśli będziecie potrafili o to zadbać, można stworzyćniemalże rodzinny klimat, w którym każdy będzie czuł siękomfortowo i zależeć mu będzie na powodzeniu przedsiębiorstwa.Tego typu relacje dużo łatwiej osiągnąć w małych firmach, niżw korporacjach. Jest bliżej. Nie tylko biorąc pod uwagę metrykwadratowe.

Potrzecie… Praca w małej firmie wiąże się z tym, że możeszmieć realny wpływ na rozwój przedsiębiorstwa. Nieznaczna ilośćpracujących na rzecz na jej sukcesu musi być kreatywna, samodzielnaoraz dynamiczna. Wszakże obok będzie niewielu współpracowników,którzy będą mogli zareagować, gdy coś będzie dla ciebieproblemowe. Musisz działać, żołnierzu! Każda firma na początkuswojej drogi była mała, ale dzięki wytężonej pracy wiele z nichrozrosło się do gigantycznych rozmiarów. Możesz być jednym zbudowniczych jakości, która zaistnieje dzięki twoim staraniom. Tonie tylko satysfakcja, ale i bardzo cenny wpis w CV, który możezaprocentować w przyszłości.

Poczwarte… Staniesz się człowiekiem od wszystkiego. Jasne, to conam wydaje się plusem, dla ciebie może być minusem. Zamiast jednakograniczać się do wykonywania nieustannie tych samych czynności,co w przyszłości może spowodować mało przyjemnym tąpnięciem wrutynę, my stawiamy na świeżość. Uciekaj od wypaleniazawodowego! Wykonywanie przeróżnych czynności sprawi, że stanieszsię bardziej kompetentny, a dni w pracy będą ci mijałybłyskawicznie. Nie zaznasz w końcu nudy. A jak do tego dojdąodpowiednie zarobki, to już w ogóle mega!

Przeczytaj  Wampir energetyczny w pracy

Popiąte… Smuteczek, że nie będzie organizowanych przez szefaimprez integracyjnych? W korpo to zazwyczaj sztuczne twory, gdziekażdy idzie tylko się najeść, odbębnić wyjście i wrócićprzed czasem do domu. Trudno nawiązać głębsze relacje, kiedywokół jest tak duża ilość osób. Ty będziesz miał ku temuwięcej możliwości. Stwórz swoją atmosferę, którą wypracujeciew małej firmie, a wyskoczyć w ciekawe miejsca możecie zawsze!

Po szóste… Pracaw korporacji, pomijając wszelkie plusy, których nie zamierzamykwestionować, wiąże się często ze stresem, dużym obłożeniempracy i mobilnością. Nieprzypadkowo kojarzy się zresztą z czymśna kształt wyścigu. Małe firmy są więc raczej, lekkogeneralizując, dla osób spokojniejszych, rodzinnych, nie pędzącychna złamanie karku byle tylko czuć nieustanny rozwój, chcących wpracy przede wszystkim czuć się swobodnie. Jeśli taki właśniejesteś, to zdecydowanie praca w małej firmie jest dla ciebie.