Popraw swoją samoocenę! - KS Service
+
KSSERVICE

Popraw swoją samoocenę!

Popraw swoją samoocenę!
28/04/2017

Popraw swoją samoocenę!

Czujeszsię w pracy niedoceniany, masz problem z akceptacją siebie i jesteśz natury osobą, która jest mocno podatna na negatywne emocje?Czujesz, że z twoją samooceną nie jest najlepiej? Zrób wszystko,aby zmienić ten stan!

Po pierwsze… Unikaj wampirów emocjonalnych w pracy. Nieustanneprzebywanie w otoczeniu osób rozsyłających złą aurę, ciąglenarzekających, wiecznie niezadowolonych i traktujących innych jakgąbkę, na którą mogą przerzucić wszystkie swoje frustracje,mocno wpływa na nastrój każdego człowieka. Zmień towarzystwo,ucinaj próby marudzenia, a w ostateczności poproś pracodawcę oprzeniesienie do innego pokoju.

Po drugie… Jeśli nie czujesz, że w pracy wykorzystywane są twojeumiejętności, a wiesz że rozmowa z pracodawcą nic nie zmieni, topostaraj się o to, by po zakończeniu pracy zaangażować się wdziałania, które dadzą ci satysfakcję, a tym samym podniosąpoziom samooceny. Wolontariat? Członkostwo w stowarzyszeniu?Opieka nad zwierzęciem? Masz multum możliwości.

Po trzecie… Usiądź wieczorem i wypisz kilka najprzyjemniejszychmomentów, które wydarzyły się tego konkretnego dnia. Powtarzaj tocodziennie, a nagle dostrzeżesz ile pozytywów dzieje się w twoimżyciu. Niech to doda ci sił, by docenić to co masz. Masz problem,by wymienić cokolwiek? Zmień nastawienie, nie ma opcji, by niedziało się nic dobrego – nawet wypicie pysznej kawy czy słuchaniemuzyki można jak najbardziej potraktować jako przyjemny momentdnia.

Po czwarte.. Podobnie uczyć ze wszystkimi swoimi osiągnięciami! Amoże tak kup tablicę korkową, wywołaj zdjęcia z wydarzeniami,które są dla ciebie ważne i powieś to w widocznym dla ciebiemiejscu w mieszkaniu? Powinno to motywować cię do tego, by dalejkolekcjonować pozytywne doświadczenia.

Po piąte.. Zmień coś. Może dopadła cię rutyna i dlatego teżtrudno ci uwierzyć w swoje siły? Nic nie dodaje tak energii, jakzmiany. Zmień fryzurę, zapuść brodę, zapisz się na siłownię,postanów że zaczniesz chodzić regularnie do teatru. Takiedziałanie to jak powiew świeżego powietrza.

Po szóste… Sport wybudza ze snu endorfiny szczęścia, a regularnywysiłek kształtuje charakter, poprawia wygląd i ogólnesamopoczucie. Pamiętaj, że na początku zawsze jest trudno, jeślimiałeś długą przerwę. Po jakimś czasie przyjdą profity, któremogą uczynić cię nowym człowiekiem. Zainwestuj w siebie!

Przeczytaj  Kampanie rekrutacyjne AD+HR kluczem do sukcesu

Po siódme… Otwórz się na ludzi. Zapewne masz znajomych, zktórymi dawno nie miałeś żadnego kontaktu, a wywołują w tobiefajne skojarzenia z dawnymi latami. Spotkaj się z nimi, powspominaj,przeżyj na nowo dawne chwile. Zazwyczaj jest tak, że na początkunie chce się wyjść ze swojej skorupy, gdy już się do niejprzyzwyczaimy, ale później spotkań ze świetnymi ludźmi nigdy się nieżałuje!