Praca w Niemczech – jak zostać opiekunką osób starszych - KS Service
+
KSSERVICE

Praca w Niemczech – jak zostać opiekunką osób starszych

Praca w Niemczech – jak zostać opiekunką osób starszych
13/06/2019

Praca w Niemczech – jak zostać opiekunką osób starszych

Opiekunka zajmująca się na co dzień osobami starszymi powinna wykazać się cierpliwością, łagodnością i życzliwością wobec innych. Dobrze, aby była także stanowcza i opanowana. Powinna być również sprawna fizycznie, gdyż opieka nad osobami starszymi wymaga czasem pomocy przy wstaniu i innych codziennych czynnościach. Ważną umiejętnością jest znajomość języka niemieckiego, przynajmniej w stopniu komunikatywnym, aby bez trudu porozumieć się ze swoim podopiecznym. Nikt z nas nie jest doskonały, choć przy odrobinie empatii i dobrej woli można stać się opiekunką idealną.

Medipe – współpraca na najwyższym poziomie

Firma Medipe specjalizuje się w zatrudnianiu opiekunek do osób starszych w Niemczech. Duże doświadczenie i wieloletnia współpraca sprawiają, że firma ta w profesjonalny i rzetelny sposób realizuje wszystkie zlecenia, a ponadto oferuje zatrudnionym opiekunkom pomoc oraz atrakcyjne ubezpieczenie. Oferta legalnej i stabilnej pracy na terenie Niemiec jest niezwykle atrakcyjna, zwłaszcza gdy porównamy zarobki z polskim rynkiem, a przejrzyste zasady współpracy są gwarancją obopólnej satysfakcji.

Podstawowe zasady rekrutacji

Rekrutacja odbywa się w przyjaznej, niestresującej atmosferze, a cały proces składa się z kilku etapów. Pierwszym krokiem jest zgłoszenie chęci udziału w procesie rekrutacji drogą mailową lub telefonicznie. Kolejny etap to rozmowa telefoniczna lub osobista, podczas której konsultant firmy Medipe przedstawi warunki współpracy, szczegóły dotyczące umowy oraz kryteria, które należy spełnić, aby zakwalifikować się do dalszego etapu. Podczas rozmowy w biurze firmy kandydat powinien okazać dowód osobisty, a także dostarczyć zdjęcie, numer konta bankowego oraz certyfikaty i dyplomy poświadczające jego kwalifikacje zawodowe. Za zgodą kandydata, pracownik firmy może zrobić mu zdjęcie albo nakręcić krótki film przeznaczony wyłącznie do celów rekrutacyjnych. Następnie konsultant umówi się na sprawdzenie znajomości języka niemieckiego przeprowadzoną w dogodnym dla kandydata terminie. Więcej szczegółów można znaleźć na stronie https://praca.medipe.pl/

Przeczytaj  Popraw swoją samoocenę!

Znajomość języka niemieckiego – jedno z podstawowych kryteriów

Słaba znajomość języka niemieckiego nie jest przeszkodą w ponownym przystąpieniu do rekrutacji. Jeśli okaże się, że kandydat nie zna języka niemieckiego w stopniu wystarczającym na podjęcie pracy, firma organizuje specjalne kursy językowe w Polsce.

Wybór właściwego zlecenia

Po wypełnieniu formularza rekrutacyjnego i pozytywnym przebiegu rozmowy w języku niemieckim, firma przedstawia kandydatkom oferty dostosowane do jego wymagań oraz możliwości. Kandydatka ma również możliwość samodzielnego wyboru ofert zgodnie z wybranymi kryteriami za pośrednictwem strony internetowej. Następnie profil opiekunki zostaje przedstawiony rodzinie, która podejmuje decyzję czy chce zlecić opiekę danej osobie. Pozytywna odpowiedź jest finalizowana podpisaniem umowy o współpracy. Firma organizuje również wygodny transport do miejsca zatrudnienia i z powrotem, a w razie jakichkolwiek problemów opiekunka ma pełne wsparcie koordynatora, dzięki czemu współpraca przebiega pomyślnie.