Praca w Trójmieście - przydatne rady dla poszukujących - KS Service
+
KSSERVICE

Praca w Trójmieście – przydatne rady dla poszukujących

Praca w Trójmieście – przydatne rady dla poszukujących
12/12/2022

Praca w Trójmieście – przydatne rady dla poszukujących

Poszukiwanie pracy nie należy do łatwych zadań. Przeglądasz setki ofert, tracisz godziny na wyszukiwanie ogłoszeń? Nie do końca wiesz, w jakiej branży chciałbyś podjąć pracę? Szukanie odpowiedniego stanowiska może budzić frustrację. Chciałbyś znaleźć właściwą ofertę, odnieść sukces, a kandydatów na wymarzoną posadę jest wiele?

Oto kilka przydatnych porad jak znaleźć pracę w Trójmieście bez zbędnych nerwów. 

1. Zdecyduj, na jakie stanowiska zaaplikujesz

Aby rozpocząć proces poszukiwania wymarzonej pracy, musisz zdecydować, co chciałbyś robić. Etap ten jest kluczowy dla powodzenia poszukiwań. Zawężenie oczekiwań sprawi, że unikniesz hurtowego wysyłania CV do wszystkich firm na rynku pracy. Chciałbyś rozwijać się w branży handlu, być częścią zespołu, pracować w dużej firmie, a może na magazynie lub w gastronomii? Określ swoje założenia, najwężej jak to możliwe. 

2. Zdecyduj, jakie warunki pracy będą odpowiadać ci najbardziej 

Kolejnym krokiem w poszukiwaniu wymarzonej posady będzie określenie warunków, które musi spełnić pracodawca. Rozpocznij od weryfikacji, jaki typ umowy będzie dla ciebie najbardziej optymalny: umowa o pracę, umowa zlecenie, a może umowa o dzieło? Sprecyzowane wymagania pozwolą ci odrzucić określoną bazę ogłoszeń. Zastanów się również, czy interesuje cię praca zdalna, stacjonarna, a może hybrydowa. Określ również widełki wynagrodzenia, które spełnią twoje oczekiwania. 

3. Stwórz profesjonalne CV 

Wygląd twojego CV, będzie miał bezpośredni wpływ na udział w rekrutacji. Co ważne, do życiorysu dodaj zdjęcie. Postaraj się załączyć fotografię na której wyglądasz na osobę pewną siebie i schludną. Pracodawcy docenia dbanie o szczegóły. Często to właśnie CV decyduje o podjęciu decyzji, dlatego wykonaj je najlepiej, jak potrafisz. Do CV dodaj swój aktualny kontakt, aby umożliwić łatwą komunikację w procesie rekrutacji. Dobrym pomysłem jest również stworzenie listu motywacyjnego, z którego jasno wynikać będzie twoja chęć do pracy i zaangażowanie. 

Przeczytaj  Rodzaje rozwiązywania umów o pracę

4. Praca w Trójmieście na wyciągnięcie ręki

Trójmiasto to doskonały rejon dla poszukujących pracy. Każdy dzień daje możliwość znalezienia wymarzonej posady. Jeśli jesteś mieszkańcem Trójmiasta, warto odwiedzić urząd pracy. Metoda szukania posady przy pomocy urzędu nie jest tak popularna, jak kiedyś, jednak wciąż stanowi alternatywę dla bezrobotnych.

Aktualnie szukać pracy możesz bez wychodzenia z domu. Bez względu czy szukasz pracy na terenie Gdyni, Sopotu, czy w Gdańsku, w sieci znajdziesz mnóstwo ogłoszeń, z których możesz wyłonić najwłaściwsze dla siebie. Co ważne, sprawdzaj ogłoszenia na portalach każdego dnia. Codziennie pojawiają się nowe oferty, często z krótkim terminem aplikacji. Praca w trójmieście leży często na wyciągnięcie ręki. Gdańsk należy do prężnie rozwijających się miast. Codziennie powstaje wiele nowych firm, poszukujących pracowników, dlatego trzymaj rękę na pulsie.

5. Rozwijaj się 

Podczas oczekiwania na pracę marzeń warto postawić na rozwój. Jeśli masz czas, nie jesteś pochłonięty pracą, warto zastanowić się nad wzięciem udział w kursach. Na terenie Trójmiasta znajdziesz setki ofert na szkolenia, które pozwolą ci zdobyć umiejętności, możliwe do wykorzystania w karierze zawodowej. Dobrym rozwiązaniem mogą okazać się kursy online, dzięki którym bez wychodzenia z domu zdobędziesz nowe kwalifikacje. 

6. Uzbrój się w cierpliwość 

Szukanie pracy wymaga dużej dawki cierpliwości. Jeśli masz wrażenie, że żaden z pracodawców nie będzie zainteresowany współpracą z tobą i tracisz nadzieję, pamiętaj, wszystko wymaga czasu. Procesy rekrutacji niekiedy trwają miesiącami. Jeśli czujesz się sfrustrowany i masz dosyć siedzenia w domu, znajdź pracę dorywczą, dzięki której przestaniesz nadmiernie analizować, a dodatkowo będziesz miał szansę zarobić. Weryfikacja dokumentów w firmach to żmudny proces, dlatego nie poddawaj się i myśl pozytywnie! 

Bez względu jakiej pracy szukasz, warto zastosować się do wyżej wymienionych rad. Pamiętaj, aby brak odzewu od pracodawcy, nie wpływał na twoje pozytywne nastawienie. Od twojego podejścia zależy równie dużo, jak od kwalifikacji. Nie zapomnij, aby zrobić dobre pierwsze wrażenie podczas rozmowy rekrutacyjnej. Pierwsze wrażenie często rzutuje na ogólną ocenę twojej osoby. Zacznij szukać już dzisiaj i nie bój się wyzwań. Praca w Trójmieście już czeka! Powodzenia! 

Przeczytaj  Ustawowe zmiany w zakresie dyskryminacji