Praca zdalna i stała - wady i zalety obu form zatrudnienia! - KS Service
+
KSSERVICE

Praca zdalna i stała – wady i zalety obu form zatrudnienia!

Praca zdalna i stała – wady i zalety obu form zatrudnienia!
08/01/2020

Praca zdalna i stała – wady i zalety obu form zatrudnienia!

Praca jest nieodzownym elementem naszego życia. Zatrudnienie pozwala na samorealizację i zaspokajanie własnych potrzeb materialnych. Nic więc dziwnego, że niemal każdy z nas marzy o pracy, w której będzie czuł się komfortowo. Wykonywane obowiązki nie powinny bowiem wzbudzać w nas niechęci – im bardziej nasz zawód odpowiada naszym zainteresowaniom, tym lepiej odnajdujemy się w często monotonnej codzienności. Dzisiejszy rynek pracy jest bardzo specyficzny i dynamiczny. Znajdziemy tu bowiem klasyczne stałe miejsca pracy, jak i zawody oparte w dużej mierze na pracy zdalnej.

Klasyczna praca stała – zostań pracownikiem biurowym!

Dzisiejszy rynek pracy przechodzi dynamiczne zmiany – wystarczy wskazać zawody, o których kilkanaście lat temu nie słyszał niemal nikt. Nie oznacza to jednak, że do lamusa odeszły klasyczne stanowiska pracy – na przykład praca biurowa. Do tak zwanej papierkowej roboty nadal potrzebni są ludzie. Czego przede wszystkim wymaga się od takiego pracownika? Pracodawcy najczęściej szukają osoby pracowitej, sumiennej, punktualnej, odpowiedzialnej i nie bojącej się pracy pod presją czasu. Przydatna może okazać się także umiejętność pracy w zespole. Jakie są zalety pracy w biurze? Przede wszystkim mamy wszystko pod ręką i mamy kontakt z innymi członkami naszego zespołu. O wiele łatwiej wówczas o konsultację czy wspólne wybrnięcie z problemu. Pełnoetatowe zajęcie pozwala również na lepszą organizację pracy i sztywne ramy, do których łatwo się dostosujemy. Gdzie najłatwiej znaleźć tego typu oferty? Oczywiście na największą różnorodność ogłoszeń możemy liczyć w dużych aglomeracjach miejskich. Świetnym przykładem jest tutaj chociażby Trójmiasto – bez trudu można bowiem znaleźć oferty pracy biurowej w Gdańsku i innych miastach regionu.

Praca zdalna – czy da się zarabiać z domu?

Nie masz ochoty pracować w biurze? Okazuje się że dzisiejszy rynek pracy ma dla Ciebie mnóstwo możliwości i ofert tak zwanej pracy zdalnej. Czy to w ogóle opłacalne? Dzisiejszy rynek pracy pozwala zarabiać na tego rodzaju stanowiskach naprawdę przyzwoite kwoty – praca w domu nie jest dziś zarezerwowana i ograniczona jedynie do prostych prac i powtarzalnych czynności. Świetnie wiedzą o tym chociażby copywriterzy, tłumacze i programiści, którzy zarabiają na życie za pośrednictwem sieci. Coraz większe zapotrzebowanie obserwujemy także w branży graficznej – twórcy sztuki użytkowej mogą więc liczyć na przyzwoite wynagrodzenia i dużą ilość zleceń. Jakie są główne zalety takiej formy współpracy? Przede wszystkim możliwość wykonywania jej niemal z każdego miejsca z dostępem do sieci – nie musimy więc codziennie stawiać się w biurze. Liczne oferty pracy dla grafików jednoznacznie wskazują, że praca zdalna stanowi dziś ważną część całego runku pracy. Rozwój sieci pozwala także twierdzić, że zawody przyszłości będą w głównej mierze oparte właśnie na nim. Czy rzeczywiście tak będzie? Prawdopodobnie przekonamy się niebawem. 

Przeczytaj  Coraz więcej Ukraińców w Gryfinie