7 powodów dlaczego warto jeździć do pracy rowerem - KS Service
+
KSSERVICE

7 powodów dlaczego warto jeździć do pracy rowerem

7 powodów dlaczego warto jeździć do pracy rowerem
27/11/2016

7 powodów dlaczego warto jeździć do pracy rowerem

Dojeżdżaniedo pracy rowerem to wyśmienita propozycja dla osób ceniącychzdrowy tryb życia lub tęskniących za sportem, na który częstobrakuje czasu. Zapoznaj się z naszą argumentacją dlaczego wartoprzesiąść się na dwa, ekologiczne, kółka.

Rowerjest dla każdego. Jeżeli twoja praca wymaga eleganckiego stroju,możesz przebrać się na miejscu. Boisz się, że nie zdążysz naczas? Przeanalizuj trasę bez pośpiechu i wyjdź oodpowiedniej godzinie. Rodzice odwożący swoje pociechy rano doszkoły zawsze mogą po tym przesiąść się na rower i zrobić cośdla siebie. Z każdej sytuacji jest wyjście, nie pękaj!

Dbaszo zdrowie

Wysiłekumiarkowany, czyli taki jak szybki spacer, trucht czy jazda narowerze w stałym, umiarkowanym tempie, jest najzdrowszy i w zasięgukażdego organizmu. Jazda na rowerze poprawia ogólną wydolnośćorganizmu i jego odporność, poprzez dotlenienie krwi, powiększenieobjętości płuc i polepszenie pracy serca. Oprócz dotlenieniakrwi rower wspomaga też świetnie jej przepływ w nogach, cozmniejsza ryzyko wystąpienia żylaków. Troszczysz się także oserce, które podczas umiarkowanej jazdy uspokaja się, a skurcze sąpełniejsze. Przy regularnej jeździe wysiłek, który odczuwamy, teżjest coraz niższy, co eliminuje zmęczenie. I kręgosłup, tak ważnapodpora naszego organizmu, bardzo korzysta na odpowiednim ustawieniusiodełka. Wzmacniamy mięśnie pleców i budujemy z nich otoczkędla wszystkich odcinków kręgosłupa. Przed rozpoczęciem przygody zrowerem należy dobrze przyswoić sposób, w jaki się jeździ,ponieważ zbyt wyprostowana lub zbyt skulona postawa, może namtylko zaszkodzić.

Oszczędzaszpieniądze

Łatwyprzelicznik dla każdego podróżującego po pracy. Nieistotne czyprywatnym samochodem, czy komunikacją miejską, przesiadając sięna rower, minimalizuje się koszty. Jasne, dla osób nieposiadających sprzętu, nieunikniona jest pierwsza inwestycja.Jednak zakup roweru odpada w większości przypadków, a jedynienależy policzyć kask, dodatki dla wygody, takie jak kosz czy stelażna bidon, a także pierwszy przegląd i wszystkie wydatki, jakie zesobą niesie.

Oszczędzaszczas

Gabarytyi mobilność roweru przemawiają na jego korzyść. Wszędzie sięzmieścisz, masz więcej możliwości przejazdu i unikasz większościkorków. Rower też nie wymaga większych przygotowań przed jazdą,czyli jest zawsze gotowy do podróży. Wykluczasz też czas spędzonyna przystankach w oczekiwaniu na autobus czy tramwaj, który znowujest spóźniony. Wiadomo, na dłuższe trasy z tym oszczędzaniemczasu może być różnie, ale wtedy ma się większą satysfakcję zdotarcia na miejsce.

Przeczytaj  Nowa rola uczelni zawodowych

Spalaszkalorie

Wzależności od obranego tempa i przejechanych kilometrów spala sięod ok. 250 do 700 kcal przy dwukrotnie szybszym pedałowaniu.Dodatkowym plusem jest też nasz metabolizmu, który ciągle pracuje,nawet po zejściu z roweru. Oprócz spalania kalorii dbamy też onasze mięśnie, szczególnie o nogi, które pracują najmocniej.Jeżdżąc regularnie rowerem pokonujemy tygodniowo dziesiątkikilometrów, a co za tym idzie, wzmacniamy mięśnie pośladków orazdwugłowy i czworogłowy uda.

Dbaszo środowisko

Rowerto nasza cegiełka do ochrony środowiska. O negatywnych skutkachspalin w powietrzu uczą już dzieci w przedszkolach, dlatego wartoo tym pamiętać, wybierając sposób dotarcia do pracy. Rower jest wpełni ekologiczny i przyjazny dla środowiska.

Relaksujeszsię

Każdaaktywność fizyczna ma zbawienne skutki dla organizmu. Jazda narowerze pozwala się odprężyć, zrelaksować i wyciszyć złemyśli. Dzięki regularnemu wyzwalaniu endorfiny i redukcji stresu,nasze serce ładnie nam podziękuje, a uśmiech sam powinien pojawićsię na twarzy.

Poznajeszotoczenie

Jakbanalne jest to, że nie mamy czasu nawet poznać najbliższejokolicy? Codzienna jazda jedną trasą, wieczne stanie w korkach czypośpiech, nie sprzyjają rozglądaniu się na boki i podziwianiuotoczenia. Jeżdżąc na rowerze do pracy ma się chwilę nazapoznanie z miejscami, gdzie ani samochód ani autobus nie mająprawa wjeżdżać. To doskonały sposób na odnotowanie tych zakątkówi ponowne odwiedziny po pracy. Alternatywnych dróg dla roweru jestwięcej niż dla czterech kółek.

Także jazda na rower, to się opłaci!