Jak efektywnie rozpocząć dzień?

Mamy dla Ciebie przygotowanych kilka patentów, które sprawią, że Twój poranek przed pracą, a także już w miejscu zatrudnienia, może stać się dużo przyjemniejszym i lepiej zorganizowanym niż dotychczas.

Klucz leży w Twojej systematyczności. Naucz się nawyku szykowania do pracy wieczorem. Przygotuj ubrania, ogol się, spakuj torebkę, zrób posiłek, odkładaj zawsze w jedno miejsce portfel, klucze i wszystkie rzeczy, które codziennie zabierasz do pracy. Oszczędzisz wtedy na czasie.

Zmieniaj raz na jakiś czas dzwonek Twojego budzika, ponieważ za jakiś czas nawet ulubiony utwór może stać się znienawidzonym. Najlepiej, by było to coś pobudzającego, ale rozpoczynającego się spokojnie, byś mógł swobodnie, w swoim tempie, się rozbudzić.

Rano najlepiej pobudza gimnastyka. Porozciągaj się więc, zrób kilka brzuszków i przysiadów. A może joga lub basen, jeśli masz w nawyku bardzo wczesne wstawanie?

Zadbaj o to, by przed wyjściem zjeść lekkie, zróżnicowane i zdrowe śniadanie, które da Ci zastrzyk energii przed pracą. Na dobry początek może jogurt naturalny z owocami, rodzynkami i orzechami oraz dwie kromki ciemnego pieczywa z twarożkiem i pomidorkiem? Obowiązkowo napij się wody mineralnej, by uzupełnić stracone w nocy płyny.

Myśl pozytywnie. Szukaj pozytywów kolejnego dnia w pracy i nie daj się sprowadzić do pesymistycznego sposobu postrzegania swojego miejsca zatrudnienia. Odpowiednie nastawienie sprawi, że nie tylko będziesz pracował wydajniej, ale i możesz natchnąć innych swoim optymizmem.

Jeśli masz taką możliwość, to staraj się planować swój dzień w pracy z wyprzedzeniem. Mając wszystko ustalone wcześniej, nie będziesz marnować czasu na zastanawianie się od czego zacząć. Wprost przeciwnie – będziesz mógł wcześniej pomyśleć o swoich obowiązkach i rozważyć w jaki sposób rozwiązać sporne dla siebie kwestie. Wypisz trzy najważniejsze cele na dany dzień. Nic tak nie czyni komfortowego dnia w pracy, jak świadomość, że można odhaczyć z listy zadań najbardziej istotne zadanie.

W pierwszych godzinach pracy jesteśmy najefektywniejsi, dlatego warto tak ułożyć swój plan dnia, by na samym początku wykonać te czynności, które wymagają największej koncentracji. Po południu umysł jest już zmęczony i wtedy lepiej zająć się bardziej mechanicznymi czynnościami. Także rano mała czarna i do dzieła!