Jak efektywnie rozpocząć dzień? - KS Service
+
KSSERVICE

Jak efektywnie rozpocząć dzień?

Jak efektywnie rozpocząć dzień?
31/10/2016

Jak efektywnie rozpocząć dzień?

Mamy dla Ciebie przygotowanych kilka patentów, które sprawią,że Twój poranek przed pracą, a także już w miejscu zatrudnienia,może stać się dużo przyjemniejszym i lepiej zorganizowanym niżdotychczas.

Klucz leży w Twojej systematyczności. Naucz się nawyku szykowaniado pracy wieczorem. Przygotuj ubrania, ogol się, spakuj torebkę,zrób posiłek, odkładaj zawsze w jedno miejsce portfel, klucze iwszystkie rzeczy, które codziennie zabierasz do pracy. Oszczędziszwtedy na czasie.

Zmieniaj raz na jakiś czas dzwonek Twojego budzika, ponieważ zajakiś czas nawet ulubiony utwór może stać się znienawidzonym.Najlepiej, by było to coś pobudzającego, ale rozpoczynającego sięspokojnie, byś mógł swobodnie, w swoim tempie, się rozbudzić.

Rano najlepiej pobudza gimnastyka. Porozciągaj się więc, zróbkilka brzuszków i przysiadów. A może joga lub basen, jeśli masz wnawyku bardzo wczesne wstawanie?

Zadbaj o to, by przed wyjściem zjeść lekkie, zróżnicowane izdrowe śniadanie, które da Ci zastrzyk energii przed pracą. Nadobry początek może jogurt naturalny z owocami, rodzynkami iorzechami oraz dwie kromki ciemnego pieczywa z twarożkiem ipomidorkiem? Obowiązkowo napij się wody mineralnej, by uzupełnićstracone w nocy płyny.

Myśl pozytywnie. Szukaj pozytywów kolejnego dnia w pracy i nie dajsię sprowadzić do pesymistycznego sposobu postrzegania swojegomiejsca zatrudnienia. Odpowiednie nastawienie sprawi, że nie tylkobędziesz pracował wydajniej, ale i możesz natchnąć innych swoimoptymizmem.

Jeśli masz taką możliwość, to staraj się planować swój dzieńw pracy z wyprzedzeniem. Mając wszystko ustalone wcześniej, niebędziesz marnować czasu na zastanawianie się od czego zacząć.Wprost przeciwnie – będziesz mógł wcześniej pomyśleć o swoichobowiązkach i rozważyć w jaki sposób rozwiązać sporne dla siebiekwestie. Wypisz trzy najważniejsze cele na dany dzień. Nic tak nieczyni komfortowego dnia w pracy, jak świadomość, że możnaodhaczyć z listy zadań najbardziej istotne zadanie.

W pierwszych godzinach pracy jesteśmy najefektywniejsi, dlategowarto tak ułożyć swój plan dnia, by na samym początku wykonaćte czynności, które wymagają największej koncentracji. Popołudniu umysł jest już zmęczony i wtedy lepiej zająć siębardziej mechanicznymi czynnościami. Także rano mała czarna i dodzieła!

Przeczytaj  5 powodów, dla których nie warto romansować w pracy