Osiem powodów dlaczego warto odbyć staż - KS Service
+
KSSERVICE

Osiem powodów dlaczego warto odbyć staż

Osiem powodów dlaczego warto odbyć staż
11/11/2016

Osiem powodów dlaczego warto odbyć staż

W zdecydowanejilości miejsc czasy stażu, który polegał na parzeniu kawy ikserowaniu dokumentów odeszły w zapomnienie. Teraz to zazwyczaj czysty zyskpod niemalże każdym względem.

Popierwsze… Wiedza na stażu pozwoli ci zabłysnąć na studiach.Wykładowcy doceniają studentów, którzy w swoim wolnym czasiedalej się kształcą, tym samym stając się lepiej zorientowani wdanej materii nie tylko teoretycznie, ale i praktycznie.

Podrugie… Staż to kapitalna okazja do tego, by dowiedzieć sięwięcej o samym sobie. Jeśli wahasz się czy odnalazłbyśsię dobrze w danej branży i czy aby na pewno chciałbyś związać z niąswoją przyszłość, to warto skierować się na staż. To da Cinajlepszą odpowiedź na dręczące Cię pytania.

Potrzecie… Pamiętaj, że czym częściej będziesz uczestniczył wprocesach rekrutacyjnych, tym szybciej opanujesz stres i nauczyszsię specyfiki takich rozmów. Dzięki temu łatwiej będzie Ciotrzymać zatrudnienie w interesującym Cię miejscu pracy.

Poczwarte… Pracuj najlepiej jak potrafisz, a nawet jeśli z różnychwzględów nie otrzymasz zatrudnienia, to Twoja dobra opinia możespowodować, że zostaniesz polecony zaprzyjaźnionymprzedsiębiorstwom. Pod koniec stażu zapytaj o to pracodawcę, jeślibędziesz już wiedział, że nie może zawrzeć z Tobą umowy.

Popiąte… Warunkiem koniecznym przy zatrudnieniu w wieluprzedsiębiorstwach jest posiadanie doświadczenia. Jak jednak jeuzyskać, kiedy przez kilka lat studiowaliśmy? Właśnie staż jestdoskonałą okazją, by je zdobyć. Ofert stażu szukaj w powiatowychurzędach pracy, na stronach internetowych, a nawet sam je proponuj,wysyłając stosowne e_maile lub dzwoniąc do firm.

Poszóste… Pracodawcy zdecydowanie korzystniej jest zainwestować wstażystę i odpowiednio go przeszkolić, by później zatrudnić naetat, niż zaoferować pracę zupełnie obcej osobie, do której niema zaufania. Dlatego też nie obawiaj się tego, że jesteś tylkochwilową siłą roboczą, która za jakiś czas będzie musiałaodejść z pracy. Mądry pracodawca nie popełni takiego błędu.

Posiódme… Staż daje możliwość realizacji prawdziwych projektów,co tym samym pozwala sprawdzić się w realnym polu bitwy. Z pomocąbardziej doświadczonych kolegów nauczysz się radzić sobie wsytuacjach kryzysowych i stresogennych, przezwyciężysz opory iuzyskasz wiedzę, którą będziesz mógł wykorzystać wprzyszłości.

Przeczytaj  Studenci przygotowują się do udziału w procesach rekrutacyjnych

Poósme… Warunkiem Twojego zadowolenia ze stażu jest wiedza o tymczym będziesz się zajmował w trakcie jego trwania. Na samympoczątku współpracy ustal to z pracodawcą. Wasze oczekiwaniawzględem siebie powinny się uzupełniać. Jeśli oferta wyda Ci sięinteresująca i sprawi, że staniesz się atrakcyjniejszy na rynkupracy, to nie zwlekaj – skorzystaj z tej szansy!