Praktyki studenckie - jak szukać tych wartościowych? - KS Service
+
KSSERVICE

Praktyki studenckie – jak szukać tych wartościowych?

Praktyki studenckie – jak szukać tych wartościowych?
15/09/2016

Praktyki studenckie – jak szukać tych wartościowych?

Studia to czas kiedy stawiamy na swój rozwój. Oprócz wiedzy zdobytej na zajęciach, powinniśmy zadbać o praktykę, która pokaże nam realia na rynku pracy i pozwoli wpisać coś do naszego CV. Absolwent bez doświadczenia ma zdecydowanie utrudniony start. Jednak na jakie praktyki się zdecydować? Czym powinniśmy się kierować przy ich wyborze?

 

Same korzyści

Odbycie praktyki niesie ze sobą wiele korzyści, zwłaszcza kiedy w okresie studiów nie do końca jesteśmy świadomi tego, jak funkcjonuje rynek pracy oraz jakie przedmioty na studiach są ważne i będą przydatne w przyszłości.

Dzięki praktyce zdobędziemy doświadczenie na rynku pracy, przejdziemy przez jedną z pierwszych rozmów kwalifikacyjnych, zdobędziemy rady od starszych kolegów. Dodatkowo praktyka jest cenną rzeczą, którą możemy umieścić w CV i która pokaże, że w trakcie studiów stawialiśmy na rozwój siebie i swojej kariery.

Czas dla nas

Praktykę potraktuj jako czas, kiedy nauczysz się nowych rzeczy, czasem bardziej wartościowych i realnych od tych, prezentowanych z uczelnianej mównicy. Przy wyborze więc kieruj się własnymi zainteresowaniami. Znajdź firmy zgodne z Twoim profilem i wyślij tam aplikacje. Odpowiedz sobie na pytanie, czy w przyszłości chciałbyś pracować w takiej lub podobnej firmie? Jeśli wykażesz się podczas praktyk, może szef zapamięta cię jako wyjątkową, wybitną i zdolną osobę a po zakończeniu edukacji zaoferuje Ci pracę.

Nie tylko parzenie kawy

Ważne jest, aby student wybrał takie praktyki, które nie będą tylko polegały na parzeniu przysłowiowej kawy i wysyłaniu listów na poczcie. Aby wybrać dobre praktyki polecamy zwrócić uwagę na doświadczenie firmy w organizowaniu praktyk – czy już wcześniej były prowadzone jakieś programy dla studentów. Na temat praktyk w większych firmach możesz znaleźć opinie w internecie.

Dbajmy o nasze CV

Praktyka w znanej i renomowanej firmie będzie wyglądała lepiej w naszym CV i może znaczyć więcej dla naszego przyszłego pracodawcy. Jeśli dana firma cieszy się prestiżem, taką samą opinię mają jej pracownicy.

Przeczytaj  Studenci przygotowują się do udziału w procesach rekrutacyjnych