Relaks w pracy, czyli o strefach odpoczynku - KS Service
+
KSSERVICE

Relaks w pracy, czyli o strefach odpoczynku

Relaks w pracy, czyli o strefach odpoczynku
06/04/2017

Relaks w pracy, czyli o strefach odpoczynku

W nowoczesnej, dobrze zorganizowanej firmie dba się o każdy detal, który może stanowić o nastroju, energii, nastawieniu do pracy czy wzajemnych relacjach. Dlatego też wiele przedsiębiorstw prześciga się w oferowaniu dodatkowych benefitów dla pracobiorców. Jednym z najbardziej atrakcyjnych są pokoje relaksu.

W stresogennym środowisku wywołanym rywalizacją, presją wyniku i wymaganiami szefa, pracownik wypala się szybciej, a tym samym jego wydajność spada. Świadomi tego menedżerowie robią wszystko, aby zapewnić swojej kadrze możliwość wyładowania negatywnych emocji, odbudowania ich energii oraz zmotywowania do pracy. Służą temu bonusy takie jak karta multisport, darmowe kursy i szkolenia, słodkości w miejscu pracy, opłacanie studiów i wiele innych. Wśród nich coraz mocniejszą pozycję mają strefy relaksu, które pomagają pracownikom znajdującym się bezpośrednio w miejscu pracy – na przerwach lub nawet już po wykonaniu swoich obowiązków.

Po pierwsze… Fitness, sauna lub siłownia w godzinach pracy? Czemu nie! Kiedyś rzeczywiście byłoby to nie do pomyślenia, teraz coraz więcej firm decyduje się na wprowadzanie tego typu udogodnień. Chwila spędzona na rowerku czy bieżni odstresowuje, pozwala ujść złym emocjom, a także, poprzez uwalnianie endorfin, dodaje energii do dalszego działania. Oceniamy jako strzał w dziesiątkę.

Po drugie… Shell Business Operations w Krakowie dysponuje pokojem relaksu, w którym odbywają się regularne sesje jogi, a także można pograć w playstation, bilarda lub piłkarzyki. W ten sposób uwalnia się myśli od natłoku zajęć i odpoczywa psychicznie, by po czasie spędzonym daleko od stresu powrócić do swojej pracy.

Po trzecie… Jednym z przedsiębiorstw, gdzie bardzo dużą wagę poświęca się regeneracji pracownika, jest Google. Wiąże się to z potrzebą kreatywnego myślenia, dbania o relacje między współpracownikami i pozytywną atmosferę wśród nich. Dlatego też siedziby firmy są wypełnione designerskim wnętrzem, tabliczkami z zabawnymi napisami, automatami z darmowymi słodyczami i napojami, ping pongiem, piłkarzykami czy wyciszonymi dzięki poduszkom pomieszczeniami, gdzie można się zdrzemnąć.

Przeczytaj  Jak dobrze wykorzystać staż?

Po czwarte… Skanska Property Poland oferuje swoim pracownikom telewizor w kuchni, a także wygodne fotele i pufy, które porozstawiane są po różnych miejscach w biurze. Nikt tam nie ma pretensji, gdy ktoś nagle ma potrzebę, by się w nich zatopić, zamknąć oczy i na moment odpłynąć. Crossfit, koszykówka lub pilates? Nie ma problemu, wszystko odbywa się pod okiem profesjonalnych trenerów.

Świat prześciga się w zapewnianiu coraz to dogodniejszych warunków pracy. Tworzone są firmy, których siedziby są tak organizowane, aby ich wnętrza w żadnym wypadku nie przypominały miejsc pracy. Nie ma typowego wyposażenia biurowego, zamiast tego są miękkie fotele lub hamaki, wygodne łóżka, na których pracuje się przy laptopach, mnóstwo gadżetów i muzyka lecąca w tle. Wszystko to po to, aby oszukać umysł. Mamy czuć się jak w parku rozrywki lub prywatnym mieszkaniu. Pracownicy mogą korzystać ze ścian spinaczkowych, tablic, po których można swobodnie rysować, pokoi medytacyjnych, pomieszczeń wypełnionych wielkimi akwariami, roślinami i miniwodospadami czy klimatycznymi bibliotekami. Wszystko w zależności od wyobraźni i możliwości finansowych pracodawcy. Zazdrościmy i kibicujemy w tym wyścigu, oby każdy z nas miał okazję móc skorzystać z podobnych atrakcji!