3 książki na przyjemny wieczór - KS Service
+
KSSERVICE

3 książki na przyjemny wieczór

3 książki na przyjemny wieczór
18/10/2017

3 książki na przyjemny wieczór

Nie samą pracą człowiek żyje, więc bardzo ważne jest znalezienie balansu między sprawami zawodowymi, a czasem dla siebie. Jak sprawić, by nie myśleć o pracy? Pomoże w tym relaks i przyjemne spędzanie czasu. Dla nas oznacza to wieczory z dobrą książką.

„Ostatni autobus”, Truman Capote

Truman Capote to geniusz i basta. Jak jednak wyglądały jego początki i kiedy przeszedł cienką granicę pomiędzy utalentowanym młodzieńcem, a jednym z największych pisarzy współczesnej Ameryki? W archiwum Nowojorskiej Biblioteki Publicznej zostały niedawno odnalezione opowiadania, które stworzył, gdy miał około 20 lat. Pisał wtedy  zarówno o szlachetności i dobrych uczynkach, ale i morderstwach, tęsknotach i zmiennych postrzegania świata przez jednostki. Teksty są jeszcze nierówne, ale obok przeciętnych, jak na skalę jego talentu, odnaleźć można prawdziwe perełki. Na pewno jest to lektura obowiązkowa dla jego fanów, ponieważ pozwala sięgnąć w głąb tego co kiełkowało w młodym umyśle i która droga była wtedy dla niego najbardziej atrakcyjna. Pokonując ją, stał się wielki.

„Najlepiej w życiu ma twój kot”, listy Wisławy Szymborskiej i Kornela Filipowicza

Wisława Szymborska i Kornel Filipowicz byli specyficzną parą. Łączyła ich bardzo silna więź i niezwykła nić porozumienia. Mimo to nigdy nie zamieszkali razem, mimo że byli blisko przez około 20 lat. Mawiano jednak, że nawet gdy stali do siebie plecami, to cały czas patrzyli sobie w oczy. Z ich relacji dla potomności zostały liczne listy, które trudno nie czytać z lekkim uśmiechem błąkającym się po twarzy. Korespondencja była zabawna, lekka, ale przede wszystkim ciepła i pełna uczucia, które między nimi iskrzyło. Literaci bawili się formą, tworzyli fikcyjne postacie, dołączali do listów rysunki i obrazki. To doskonała okazja nie tylko do bliższego poznania dwóch wybitnych jednostek, ale i do przeniesienia się do innych czasów – tych, kiedy mówiono i pisano inaczej, a problemy codzienne były zupełnie inne, niż dzisiaj.

Przeczytaj  Praca zdalna i jej wpływ na modele zatrudnienia

„Labirynt Duchów”, Carlos Ruiz Zafon

Na czwartą część cyklu o Cmentarzu Zapomnianych Książek przez kilka ostatnich lat czekało wiele milionów ludzi na całym świecie. Carlos Luiz Zafon książką „Cień Wiatru” narobił nieprawdopodobnego zamieszania na światowym rynku wydawniczym. Czytelnicy pokochali jego barwne postacie, niezwykle szczegółowe opisy, zgrabny, płynny język oraz Barcelonę, która w jego powieściach jawiła się jako magiczne miejsce. Ostatnia część sagi rozwiązuje wszelkie zagadki, które nagromadziły się we wcześniejszych częściach. Przy kontynuacjach książkowych zawsze są wątpliwości czy będą one tak dobre jak wcześniejsze części. Tutaj nie ma żadnych obaw – „Labirynt Duchów” jest rewelacyjny i nie zawiedzie żadnego fana Zafona, będąc wielkim hołdem dla świata książek i ludzi, którzy nie potrafią żyć bez literatury