Bankowość, finanse, ubezpieczenia – raport - KS Service
+
KSSERVICE

Bankowość, finanse, ubezpieczenia – raport

Bankowość, finanse, ubezpieczenia – raport
06/03/2017

Bankowość, finanse, ubezpieczenia – raport

Portal bankier.pl na podstawie danych pracuj.pl przeanalizował ogłoszenia o pracę, które pojawiły się w 2016 roku. Wynika z nich, że głównymi specjalizacjami, w których poszukiwano pracobiorców były: handel i sprzedaż, a następnie finanse, bankowość i ubezpieczenia.

23% wszystkich ogłoszeń opublikowanych na pracuj.pl dotyczyły pracy w handlu. Następnie były to bankowość, handel i ubezpieczenia z 15% oraz przemysł ciężki – 10%. Później sklasyfikowane zostały telekomunikacja i zaawansowane technologie, budownictwo i nieruchomości, przemysł lekki, IT, a także transport i logistyka.

 

Portal przeanalizował również jak w stosunku do 2015 roku zmieniał się odsetek ofert w branżach finanse / ekonomia, bankowość i ubezpieczenia. Wzrost ilości poszukiwanych pracowników nastąpił w pierwszej wymienionej branży. W 2015 roku 66% ogłoszeń w grupie ofert pracy w finansach dotyczyło kategorii finanse / ekonomia. W roku ubiegłym ten odsetek wzrósł do 69%. Bankowość spadła z 27% do 24%, natomiast ubezpieczenia utrzymały wynik 7%.

 

Kategoryzując na podstawie specjalizacji finansowych najczęściej poszukiwane były osoby do pracy w księgowości, analizie finansowej, audycie/podatkach, kontrolingu oraz bankowości detalicznej.

 

Największa ilość ofert w finansach była w województwie mazowieckim. Najczęściej szukano tam analityków finansowych – 7089, księgowych – 7434, a także specjalistów ds. podatkowych – 3322. Takich ogłoszeń najwięcej było także w województwach wielkopolskim, dolnośląskim, pomorskim i łódzkim.

Przeczytaj  Filmy reklamowe – co trzeba o nich wiedzieć?