Najniższa stopa bezrobocia od 25 lat! - KS Service
+
KSSERVICE

Najniższa stopa bezrobocia od 25 lat!

Najniższa stopa bezrobocia od 25 lat!
06/12/2016

Najniższa stopa bezrobocia od 25 lat!

Elżbieta Rafalska, minister rodziny, pracy i polityki społecznej, poinformowała dziś o listopadowej stopie bezrobocia.

Wyniki po raz kolejny w ostatnich miesiącach są bardzo obiecujące. W listopadzie utrzymała się statystyka z października, kiedy stopa wyniosła 8,2%. Szczególnie warto docenić ten wynik, ponieważ jest najlepszy z listopadowych od 25 lat, czyli od 1991 roku.

Aktualnie liczba osób bezrobotnych wynosi 1, 3 miliona. Jest ona niższa o 215,8 tysiąca niż w roku ubiegłym, w tym samym okresie. Lekko powyżej 16 milionów Polaków czynnie pracują. Co ciekawe, liczba wolnych miejsc pracy i innych bliźniaczych aktywizacji wyniosła 109 tysięcy.

Minister Rafalska poinformowała, iż najniższa stopa bezrobocia jest obecnie w województwie wielkopolskim. Wynosi ona 5 procent. Najwyższa dotyczy województwa warmińsko – mazurskim – 13,9 procent. Największe spadki odnotowano w listopadzie w województwie łódzkim, choć spadało ono również w mazowieckim, wielkopolskim oraz śląskim. Najwyższy wzrost liczby bezrobotnych był w woj. lubelskim, zachodniopomorskim, kujawsko-pomorskim i świętokrzyskim.

Od stycznia resort uruchamia środki finansowe na aktywne formy przeciwdziałaniu bezrobocia, które mogą zahamować wzrost wspomnianej stopy, która zwyczajowo w okresie zimowym zaczyna rosnąć.

 

Przeczytaj  Przepisy dotyczące temperatury w pracy wymagają zmian