Edit Content

O nas

Jesteśmy profesjonalną agencją zatrudnienia KS Service, specjalizującą się w dostarczaniu kompleksowych rozwiązań z zakresu rekrutacji, doradztwa zawodowego oraz zarządzania zasobami ludzkimi. Znajdziesz Nas w Szczecinie, Łodzi i Poznaniu

Dane kontaktowe

Praca dla opiekunek na zastępstwo – dlaczego warto zacząć od krótszego zlecenia?

Praca dla opiekunek na zastępstwo – dlaczego warto zacząć od krótszego zlecenia?

Rozpoczęcie pracy w konkretnym zawodzie nierzadko zamiast euforii wywołuje rozczarowanie. Aby uniknąć takiej sytuacji, pracodawcy proponują nowo zatrudnianym pracownikom okres próbny z możliwością przedłużenia umowy. Taka opcja jest warta rozważenia z wielu powodów – przede wszystkim pozwala zobaczyć, jak wygląda realizacja obowiązków zawodowych w praktyce. Podobnie jest w przypadku umów na zastępstwo, zwłaszcza, gdy myślisz o zatrudnieniu w charakterze opiekuna osoby starszej za granicą.

Opieka nad osobą starszą – zastępstwo za opiekuna

Jest wiele sytuacji, w których opiekun osoby starszej nie może w danym okresie realizować swoich obowiązków. Najczęściej niezdolność do pracy jest spowodowana chorobą, czasem skomplikowaną sytuacją rodzinną. Zawsze jednak wymaga zapewnienia podopiecznemu ciągłej opieki, bo wiele z tych osób po prostu nie poradzi sobie samodzielnie. W takich sytuacjach niezbędne okazuje się zatrudnienie opiekuna na zastępstwo. Tego typu oferty zazwyczaj pojawiają się na portalach internetowych np. należących do agencji pośrednictwa pracy takich jak https://pracadlaopiekunek24.pl/. Dla wielu szukających pracy okazują się ciekawą opcją, wartą rozważenia.

Zalety pracy na zastępstwo

Praca na zastępstwo nie zawsze brzmi atrakcyjnie. Chyba, że odnosi się do stanowiska opiekuna seniora za granicą. Taka forma okazuje się warta rozważenia zwłaszcza, jeśli jesteś dopiero na początku drogi zawodowej. Dlaczego? Niektórzy nie są pewni, czy poradzą sobie zatrudnieni w takiej roli. Nie wiedzą, jak zniosą rozłąkę z rodziną i czy odnajdą się w innym kraju (szczególnie jeśli nie znają języka niemieckiego lub angielskiego). Wątpliwości może być wiele i nie ma w nich nic złego!

Zazwyczaj trudno zweryfikować dokładnie warunki pracy i wszystkie związane z nią wyzwania wyłącznie na podstawie teorii, a nawet na podstawie opowieści innych. W praktyce można dowiedzieć się znacznie więcej – jak wygląda dzień z podopiecznym, jakie są oczekiwania względem opiekuna, czy fizycznie, ale też mentalnie jesteśmy gotowi na taką pracę. To ważne zwłaszcza w sytuacji, gdy osoba, którą się zajmujesz jest niepełnosprawna i wymaga niemal całodobowej opieki.

Czasem zastępstwo to okazja na szybki zarobek. W ciągu kilku tygodni można zarobić więcej niż w regularnej pracy w Polsce. Wiele osób korzysta z takiej opcji, np. kiedy chce zarobić na remont czy wakacje.

Zlecenia krótkoterminowe dla opiekunów

Bywa, że zagraniczni seniorzy potrzebują pomocy wyłącznie doraźnie na krótszy czas. Takie ogłoszenia znajdziesz np. wpisując hasło „praca opiekunka Niemcy od zaraz”. Ci, którzy nie potrzebują opieki paliatywnej szukają wsparcia u opiekunów na kilka tygodni. Dotyczy to zazwyczaj rekonwalescentów po operacjach czy zawale, którym lekarze dają duże szanse na powrót do samodzielności za jakiś czas. Jednak w okresie powrotu do zdrowia zazwyczaj potrzebują pomocy – w codziennej toalecie, przemieszczaniu się, robieniu zakupów, wykonywaniu ćwiczenia, wreszcie przypomnienia o przyjmowaniu leków. Ważne jest też po prostu towarzystwo – osoba do rozmowy, spacerów.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *