Edit Content

O nas

Jesteśmy profesjonalną agencją zatrudnienia KS Service, specjalizującą się w dostarczaniu kompleksowych rozwiązań z zakresu rekrutacji, doradztwa zawodowego oraz zarządzania zasobami ludzkimi. Znajdziesz Nas w Szczecinie, Łodzi i Poznaniu

Dane kontaktowe

Przewidywany kurs walut na 2017 rok – Euro, Dolar, Funt, Frank

Przewidywany kurs walut na 2017 rok – Euro, Dolar, Funt, Frank

Prognozowaniekursów instrumentów finansowych jest skomplikowanym i ciężkimprocesem. Kurs danej waluty potrafi ulec dużej zmianie w przeciągudnia, a co dopiero tygodnia czy miesiąca.

Analitycywalutowi, przygotowując oczekiwania co do notowań, muszą pamiętaćo wielu czynnikach, wpływających na walutę. I tak, istotną rolęodgrywają oczekiwania wobec gospodarki danego kraju, a także jegosytuacja polityczna oraz pozycja na tle najbliższych sąsiadów iwpływ na nich oraz od nich. Ważny jest także poziom oficjalnych irynkowych stóp procentowych oraz płynność danej waluty naforeksie, czyli rynku walutowym o charakterze hurtowym. Forex jestnajwiększym rynkiem na świecie, to w ramach niego banki,korporacje, rządy czy inwestorzy z całego świata wymieniająwaluty 24 godziny na dobę, wykorzystując do tego siecitelefoniczne, łącza informatyczne i systemy informacyjne.

Polskibudżet zostanie osłabiony w przyszłym roku, jednak skutki nowychreform, takich jak dodatki na dzieci czy obniżenie wiekuemerytalnego, będą najmocniej odczuwalne od 2018 roku.

Euro

Seriapolitycznych testów w Europie może spowodować osłabienie waluty.Także niepewna sytuacja europejskich banków, zwłaszcza państwmających duży wpływ na gospodarkę strefy Euro, zdecyduje o silewaluty. Kurs może wzrosnąć okresowo, ale rok powinien zakończyćponiżej średniej. Niekorzystny wpływ na kurs Euro i rynek ma takżewzrost bezrobocia w Europie oraz nadal nieuwzględniony budżetunijny na lata 2014-2020. Prognozy nie mogą być optymistyczne.

Dolar

Spokojnygrudzień oraz sprzyjająca temu sytuacja na rynku są przygotowaniemna umocnienie dolara w 2017 roku. Na początku roku kurs dolara możezyskać na sile. Nastąpi to przez przewidywany kryzys w Europie,spowodowany nadchodzącymi wyborami w kluczowych państwach. Sytuacjapowinna jednak uspokoić się do końca roku. Nowy prezydent inadzieje związane z odbiciem dolara w USA są zbyt wygórowane.Gospodarka USA ulega poprawie, ale powolnej.

Funt

Grudzień2016 roku dla funta to miesiąc wahań. W minionym roku kurs funtazdecydowanie osłabł, jednak ryzyko związane z Brexitem byłoprzewidziane i większe spadki wartości waluty nie powinny mieć jużmiejsca. Początek roku może być jeszcze różny, wahania sąnaturalne, ale brytyjska waluta powinna, wraz z kolejnymi miesiącami,zyskiwać na wartości. Obawy związane z izolacją UK, co wiążesię z osłabieniem usług finansowych, najprawdopodobniej sąprzesadzone.

Frank

Ostatniedni grudnia powinny przynieść wysoką wartość franka, którazacznie spadać wraz z początkiem nowego roku. W styczniu będąwystępowały częste wahania. W 2017 roku stopy procentowe mogąwzrosnąć, przez co spadnie zainteresowanie inwestorów walutamipaństw z ujemnymi stopami. Frank charakteryzuje się istotnympremium w stosunku do Euro, zwłaszcza przez politykę Europy i jejzawirowania.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *