Przyjęliśmy więcej imigrantów od Niemiec i Francji! - KS Service
+
KSSERVICE

Przyjęliśmy więcej imigrantów od Niemiec i Francji!

Przyjęliśmy więcej imigrantów od Niemiec i Francji!
24/11/2017

Przyjęliśmy więcej imigrantów od Niemiec i Francji!

Zdumiewające informacje przynoszą najnowsze statystyki, które zostały udostępnione przez Eurostat, czyli Europejski Urząd Statystyczny. Według nich tylko jeden europejski kraj przyjął więcej imigrantów w 2016 roku od Polski!

Wydaliśmy 585 tysięcy pozwoleń na pobyt dłuższy niż pół roku. Zdecydowana większość imigrantów pochodzi z Ukrainy – 512 tysięcy. Następnie są to Białorusini, 28 tysięcy, oraz Mołdawianie – 7 tysięcy.  Tylko pięć procent z nich zadeklarowało, że przyjeżdża do Polski w celach edukacyjnych. 84% szuka lepszego życia i dobrej pracy.

 Ze statystyk wynika, że przyjęliśmy do swojego kraju więcej imigrantów zarówno od Niemiec, blisko 505 tysięcy osób, jak i Francji, 235 tysięcy. Jest to o tyle zaskakujące, że oba wymienione kraje od lat uznawane były za bardzo otwarte w kwestii przyjmowania imigrantów, zaś obecnie, w związku z atakami terrorystycznymi czy problemami z adaptacją, toczy się wiele dyskusji czy nie popełnili w tej materii błędu.

Gwoli uczciwości – Polacy przyjmowali przede wszystkim Ukraińców, którzy napędzają naszą rodzimą gospodarkę, natomiast gros imigracji do Niemiec stanowią przede wszystkim syryjscy uchodźcy.  U naszych zachodnich sąsiadów jest ich już około 220 tysięcy.

Najwięcej imigrantów przyjęła Wielka Brytania. Napłynęło do nich prawie 866 tysięcy osób. Co zaskakujące, większość z nich pochodziła ze Stanów Zjednoczonych.

Poszukujesz pracowników ze wschodu? Zainteresuj się usługą rekrutacji Pracowników z Ukrainy

Przeczytaj  Wolne dni w 2017 roku