Śledzenie przesyłek - logistyka w aplikacjach mobilnych - KS Service
+
KSSERVICE

Śledzenie przesyłek – logistyka w aplikacjach mobilnych

Śledzenie przesyłek – logistyka w aplikacjach mobilnych
09/03/2020

Śledzenie przesyłek – logistyka w aplikacjach mobilnych

Śledzenie przesyłek – logistyka w aplikacjach mobilnych

Szukanie przesyłek – pożytki ze śledzenia paczek

Śledzenie przesyłek się przydaje w różnych sytuacjach. Przede wszystkim dla świętego spokoju. Jeżeli niepokoję się o los przesyłki mogę łatwo dowiedzieć się gdzie właśnie jest, na jakim jest etapie transportu i co się z nią dzieje. Nieco bardziej pragmatycznym celem śledzenia przesyłek może planowanie swojego czasu. Wiedząc, że szukana paczka wkrótce powinna dotrzeć mogę zaplanować czas na jej odbiór czy spotkanie z kurierem, albo przygotować kwotę pobrania. Są też i mniej typowe sytuacje kiedy śledzenie przesyłek się przydaje. Na przykład niedawno znalazłem w skrzynce awizo na paczkę pobraniową, na którą, jak mi się wydawało, nie czekałem. Zupełnie nie byłem w stanie jej zidentyfikować. Po wpisaniu jej numeru w systemie szukania przesyłek na stronie operatora dowiedziałem się, że po prostu jest to paczka, którą odebrałem parę dni wcześniej.

Śledzenie przesyłek on-line

Podstawowy sposobem na szukanie przesyłek jest dostępna na stronie internetowej operatora wyszukiwarka. Jest to sposób zarówno łatwo dostępny jak i banalnie prosty w obsłudze: wystarczy znaleźć odpowiednią stronę w serwisie operatora i wpisać numer przesyłki albo listu przewozowego w polu wyszukiwarki. Na ekranie pojawi się status przesyłki, czyli informacja o tym gdzie paczka jest i na jakim jest etapie transportu. Inną opcją jest możliwość założenia konta w systemie operatora, gdzie widoczna będzie lista wszystkich przesyłek przypisanych do danego konta (nadanych przez lub zaadresowanych do danej osoby).

Aplikacja InPost – śledzenie przesyłek w aplikacji

Być może najlepszym sposobem szukania przesyłek jest skorzystanie z dedykowanej aplikacji dostarczanej przez operatora, takiej jak aplikacja InPost Mobile. Aplikacja umożliwia śledzenie przesyłek poprzez wpisanie numeru przesyłki, w taki sam sposób jak w wyszukiwarce na stronie operatora, do czego nie jest nawet potrzebna rejestracja. Jednakże założenie konta i rejestracja dają liczne dodatkowe korzyści. Przede wszystkim daje to dostęp do listy wszystkich przesyłek powiązanych z danym numerem telefonu, jak również innych przesyłek po wpisaniu ich numerów. Aplikacja może też wyświetlać powiadomienia push w miarę jak status przesyłki będzie się zmieniał. Tym samym uwalnia użytkownika od potrzeby nie tylko wpisywania numeru przesyłki, ale w ogóle sprawdzania jej statusu – powiadomienia o zmianach same przyjdą. Aplikacja InPost może nawet przypomnieć użytkownikowi o możliwości odebrania przesyłki kiedy znajdzie się w pobliżu paczkomatu, w którym paczka czeka na odbiór. Oferuje też inne usługi, takie jak zdalne otwieranie paczek, możliwość płatności w aplikacji za przesyłki pobraniowe, czy możliwość nadawania przesyłkom indywidualnych nazw dla łatwiejszej identyfikacji.

Przeczytaj  Praktyczne pytania zaawansowane o Mikrorachunkach

System Business Intelligence

Warto również pamiętać o korzystaniu z oprogramowania typu Business Intelligence. System Business Intelligence pozwoli zarówno tworzyć raporty i analizy, ułatwi również planowanie. Taki system najlepiej wybrać w oparciu o polskie rozwiązanie lokalne. Ciekawym wyborem jest system MAKS BI z Bydgoszczy, który łączy cechy systemów klasy premium z przystępną ceną i dostosowaniem do polskich realiów rynkowych.