Edit Content

O nas

Jesteśmy profesjonalną agencją zatrudnienia KS Service, specjalizującą się w dostarczaniu kompleksowych rozwiązań z zakresu rekrutacji, doradztwa zawodowego oraz zarządzania zasobami ludzkimi. Znajdziesz Nas w Szczecinie, Łodzi i Poznaniu

Dane kontaktowe

Zatrudnienie tymczasowe za granicą. Jak znaleźć i skutecznie podjąć pracę sezonową?

Zatrudnienie tymczasowe za granicą. Jak znaleźć i skutecznie podjąć pracę sezonową?

Wyjazdy do pracy za granicę wciąż cieszą się dużą popularnością. Zarobki w Niemczech czy Holandii są konkurencyjne, a ofert pracy dla Polaków ciągle przybywa. Do pracy za granicę nie trzeba wyjeżdżać na stałe, można zdecydować się na pracę sezonową. Jest to świetne rozwiązanie np. dla studentów.

Wysoka inflacja i wzrost cen, redukcje zatrudnienia czy częste zmiany podatkowe sprawiają, że sytuacja na rynku pracy w Polsce nie jest stabilna. Wiele osób rozważa więc wyjazd za granicę. Popularnością cieszy się zwłaszcza praca sezonowa, która daje możliwość szybkiego zarobku, a jednocześnie nie wymaga wiązania się z pracodawcą na dłużej i przeprowadzki na stałe do innego kraju. W przypadku np. studentów będzie to też świetna okazja do zdobycia pierwszego doświadczenia zawodowego czy podszkolenia języka. Dodatkowo niektórzy pracodawcy oferują również wyżywienie oraz zakwaterowanie, a wyjazd za granicę pozwoli przy okazji poznać nowych ludzi, a czasami nawet pozwiedzać wiele ciekawych miejsc.

Jak znaleźć pracę sezonową?

Najlepszym sposobem szukania ofert pracy jest Internet. Warto zajrzeć na strony z ogłoszeniami o pracę czy wpisać w wyszukiwarce praca sezonowa za granicą. Można też skorzystać np. z usług agencji pracy tymczasowej, która pomoże znaleźć odpowiednią ofertę, a także dopełnić wszystkich formalności związanych z zatrudnieniem. Szukając ogłoszeń o pracę sezonową w Internecie, warto zwrócić uwagę na opinie o danym pracodawcy od osób, które już wcześniej pracowały w tym samym miejscu. Pomocne w znalezieniu pracy mogą też być portale społecznościowe np. Facebook. Nie warto ograniczać się do szukania pracy sezonowej tylko w swoim zawodzie, wielu pracodawców oferuje szkolenia, które pozwolą nabyć nowe umiejętności czy zdobyć dodatkowe uprawnienia.

Praca tymczasowa. W jakich branżach?

Oferty pracy sezonowej to zatrudnienie w różnych branżach. Na najwięcej ofert mogą liczyć pracownicy z sektora turystyki, gastronomii, handlu czy branży budowlanej. Praca sezonowa to też np. zbiory warzyw czy owoców, praca na statkach wycieczkowych, rola animatora na obozach dla dzieci czy w hotelach, bycie rezydentem biura podróży czy np. praca na magazynie czy w fabryce. Warto pamiętać o tym, że choć znajomość języka zawsze się przydaje, to często nie jest ona niezbędna do tego, aby podjąć pracę sezonową. Zazwyczaj wystarczy jedynie podstawowa znajomość angielskiego czy niemieckiego.


Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *