+

Informator dla Kandydatów

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

Jako pracownik tymczasowy zostajesz skierowany do pracy w firmie zewnętrznej, innej niż ta, z którą zawarłeś umowę. Umowa o pracę tymczasową zawsze zawierana jest na czas określony. Podobnie jak w przypadku zwykłej umowy o pracę przysługuje Ci płatny urlop oraz zwolnienie lekarskie.

Nie. Chociaż umowa o pracę tymczasową różni się od standardowej umowy o pracę, umowa zlecenie jest regulowana przez kodeks cywilnoprawnyy, a nie kodeks pracy.

Jeśli zainteresowała Cię jedna z naszych ofert, skontaktuj się z osobą, której dane widnieją w ogłoszeniu. Nasz rekruter porozmawia z Tobą i powie Ci, co powinieneś zrobić dalej.
Jeśli żadna z naszych aktualnych ofert pracy nie jest zgodna z Twoim profilem zawodowym, wyślij do nas CV i poinformuj rekrutera, jaki rodzaj pracy Cię interesuje – jeśli tylko pojawi się taka oferta, będziemy się z Tobą kontaktować.

Wynagrodzenie wypłacane jest w systemie miesięcznym, do 10-go dnia kolejnego miesiąca. Oznacza to, że np. wynagrodzenie za przepracowany marzec 2020 otrzymasz najpóźniej 10-go kwietnia 2020.

Zgodnie z ustawą o pracownikach tymczasowych, w ciągu 3 lat możesz być zatrudniony maksymalnie 18 miesięcy u jednego pracodawcy użytkownika. Po tym czasie pracodawca użytkownik musi Cię zatrudnić u siebie, lub musisz zmienić firmę, do której jesteś kierowany.

Tak. Pracodawca użytkownik może Cię „przejąć” i zatrudnić w swojej firmie na każdym etapie zatrudnienia przez Agencję. Zazwyczaj pracownik jest przejmowany po 6-ciu miesiącach zatrudnienia.

Podejmując zatrudnienie przez Agencję Pracy nie ponosisz żadnych kosztów, a z Twojego wynagrodzenia nie są pobierane żadne dodatkowe prowizje dla Agencji.

Tylko, jeśli będziesz zatrudniony na podstawie umowy o pracę tymczasową. W przypadku umowy zlecenie nie ma obowiązku kierowania pracownika na badania lekarskie.

Nie. Badania lekarskie w całości pokrywa pracodawca użytkownik.

Agencja działa legalnie, a zatrudnienie jest bezpieczne. Sprawdź nas w rejestrze agencji zatrudnienia po numerze KRAZ: 7254. Dodatkowo o bezpieczeństwo Twojego zatrudnienia dba koordynator, który pomaga w załatwieniu formalności i odpowie na wszystkie Twoje pytania.

Tak, masz możliwość skorzystania z urlopu wypoczynkowego w wymiarze 2 dni za każdy przepracowany miesiąc.

Nasze aktualne oferty znajdziesz na naszej stronie: ksservice.pl. Informacje o wolnych miejscach pracy uzyskasz także dzwoniąc na numer telefonu podany w zakładce „O Nas – Nasze Oddziały”.

Każda osoba powyżej 18. roku życia.

Nasi rekruterzy starają się kontaktować z każdym aplikującym Kandydatem, nie zawsze jest to jednak możliwe. Jeśli nie otrzymałeś od nas informacji zwrotnej skontaktuj się z nami i zapytaj o status swojej aplikacji.

Po zakończeniu procesu rekrutacji Kandydaci, którzy uczestniczyli w rozmowach lub spotkaniach rekrutacyjnych, otrzymują od rekrutera decyzję niezależnie, czy jest ona pozytywna, czy negatywna.

Każdy proces rekrutacyjny ma inny przebieg. Czas trwania i ilość etapów zależy głównie od stanowiska, na które aplikujesz. Zazwyczaj jest to rozmowa wstępna z naszym rekruterem, następnie spotkanie w firmie docelowej, po którym otrzymujesz decyzję dotyczącą Twojego zatrudnienia.

Stawka netto uzależniona jest od kilu czynników; są to m.in. wiek, status społeczny (np. student), wysokość odciąganego podatku. Osoby poniżej 26. r.ż. są zwolnione z podatku dochodowego, którego aktualna wysokość w pierwszym progu podatkowym wynosi 17%. Studenci są zwolnieni ze składek na ubezpieczenie, więc w przypadku takich osób, które dodatkowo nie ukończyły 26 lat, stawka brutto będzie równa stawce netto. Ponadto poniżej prezentujemy przykładową kalkulację stawki netto dla pracownika powyżej 26. r.ż., bez statusu studenta. Wynagrodzenie brutto: 3500 zł = wynagrodzenie netto: 2555,34 zł Koszt pracodawcy: 4216,80 zł.

Tak, nasz rekruter przez cały czas będzie z Tobą w kontakcie telefonicznym lub mailowym, a wszelkie dokumenty możesz podpisywać drogą elektroniczną, za pośrednictwem platformy, którą posługuje się nasza Agencja.

Jesteś zainteresowany współpracą z nami? Zapraszamy do kontaktu!