+

Porady

Jesteśmy tu po to, by Ci pomóc

Wiemy, że rozmowa kwalifikacyjna może być stresującym przeżyciem. Może, ale nie musi. Wszystko zależy od tego jak Ty się do niej przygotujesz. Naszym zadaniem jest Ci w tym pomóc, gdyż chcemy byś znalazł jak najlepszą i najbardziej odpowiadającą Ci pracę. Oto kilka wskazówek i porad na początek.

Zrób dobre pierwsze wrażenie

Wybierz strój typu business casualKobieta: garsonka w stonowanych kolorach lub ciemne spodnie ew. spódnica (za kolano). Może też być koszula i marynarka. Panowie najlepiej prezentują się w koszuli, marynarce i ciemnych spodniach. Pamiętaj jednak, że ważne jest żebyś czuł się swobodnie w swoim stroju. Warto jest więc zainwestować w dobre ubranie – w ten sposób zyskujesz pewność siebie.

Nastaw się pozytywnie

Twoim zadaniem jest przekonać do siebie pracodawcę. Najlepiej zrobisz to będąc uśmiechniętym i naturalnym. Nie buduj zbyt dużego napięcia swoimi oczekiwaniami. Zaufaj sobie i swoim umiejętnościom. Pokaż się z najlepszej strony poprzez spokój i pewność siebie.

Udokumentuj swoje atuty

Zawsze miej ze sobą dokumenty potwierdzające Twoje kompetencje: świadectwa pracy, zaświadczenia, certyfikaty, listy referencyjne – nie zawsze, ale często mogą się przydać. Nie pokazuj ich nieproszony.

Pokaż, że ci zależy

Dobre przygotowanie do rozmowy może dać Ci wymarzoną pracę. Poświęć czas na zapoznanie się z profilem pracodawcy, przeczytaj o nim artykuły w prasie branżowej, wyrób sobie o nim swoje zdanie. Przygotuj dobrze swój życiorys – co chciałbyś podkreślić, opowiedzieć o sobie, jaki jesteś, jakie masz cechy, jakie wartości wniesiesz do firmy, co Tobie da współpraca z tą firmą? W złotą zasadą marketingu jest zdanie „wyróżnij się albo zgiń”. W tym przypadku tym co Cię może wyróżnić jest solidne przygotowanie, podkreślenie swoich talentów i najlepszych cech.

Korzystaj z naszej pomocy

Pamiętaj, że bierzesz udział w procesie rekrutacji prowadzonym przez naszą firmę. Skorzystaj z tej szansy – nasz Rekruter jest Twoim przyjacielem. Zaufaj mu i skorzystaj z jego kompetencji. Udzielimy Ci potrzebnych wskazówek na każdym etapie rekrutacji. Zależy nam na twoim sukcesie i zrobimy wszystko, by Ci jak najlepiej pomóc.

Więcej porad dla Kandydatów znajdziesz na naszym blogu w dziale Porady Agencji Zatrudnienia KS Service