Na ile jestem kreatywny?

Agencja Pracy Tymczasowej KS Service znajdzie Ci stałą pracę z możliwościami rozwoju

TEST - Na ile jestem kreatywny?


Każdy jest w pewnym stopniu kreatywny. To nieodłączna cecha ludzka – gdyby nie to, nie byłoby postępu. Pytanie tylko, na ile mamy tę cechę rozwiniętą i na ile skutecznie wykorzystujemy ją w życiu codziennym? Każda umiejętność nieużywana degraduje się i po pewnym stanie zanika – nasz umysł dostaje informację, że nie jest potrzebna i ją redukuje. Także ważna jest częsta praktyka, stawianie sobie samemu różnych problemów do rozwiązania, szukanie oryginalnych rozwiązań. Ten test pozwoli Ci zorientować się, jak to jest w Twoim przypadku.


Można Ci pogratulować. Jesteś osobą bardzo kreatywną, niezależną w najważniejszych aspektach od opinii innych ludzi, potrafisz ufać sobie i iść na przód. To cecha wielu wynalazców i odkrywców, często jednak wiąże się z pewnym osamotnieniem – inni ludzie albo za Tobą nie nadążają, albo się z Tobą nie zgadzają. Realizacja zadań wymaga wielkiej odwagi. Poza tym pamiętaj – nie każda praca idzie w zgodzie ze zbyt dużą pomysłowością. Staraj się poszukać takiej, gdzie będziesz mógł w pełni wykorzystywać swój potencjał z pożytkiem dla siebie i innych. Inaczej będziesz niespełniony i nieszczęśliwy, bo Twoja prawdziwa natura będzie uśpiona.

Twój poziom kreatywności jest zależny od rodzaju zadania, które w danej chwili wykonujesz. Potrafisz także z powodzeniem skupić się na zadaniach nudnych i powtarzalnych, ale jeśli trzeba pracować koncepcyjnie – to też potrafisz. Starasz się swoje pomysły zrozumiale przedstawiać innym tak, aby za Tobą nadążali. Masz pewną określoną pulę pomysłów na dany temat, sprawdzasz je i wybierasz najlepsze Twoim zdaniem rozwiązanie. Lubisz pracować zarówno samodzielnie, jak i w grupie. Wymarzone dla Ciebie stanowisko to praca eksperta w jakiejś dziedzinie.

Twoja kreatywność jest uśpiona. Być może to kwestia braku ćwiczeń w tym zakresie, albo niekorzystny wpływ otoczenia, które tłumiło Twoje zapędy w tym kierunku. Osoby kreatywne są w pewnym sensie zagrożeniem dla systemów, ponieważ nie można ująć ich w ramy, wymykają się wszelkim klasyfikacjom. To np. uczniowie bardzo dobrzy w jednym przedmiocie i bardzo słabi w innym. Postaraj się odkryć swoją naturalną kreatywność, w sieci znajdziesz wiele ćwiczeń z tym związanych. Praktyka czyni mistrza.

Ten wynik jest prawie niespotykany. Więc w pewnym sensie jesteś także wyjątkowy. Być może zbyt kreatywnie potraktowałeś ten test :) ? Prawdopodobnie jesteś osobą często idącą pod prąd, zastanów się tylko, czy zawsze jest to dobry dla Ciebie kierunek. Życie w skłóceniu i opozycji przeciw wszystkiemu i wszystkim nie należy do najłatwiejszych. Postaraj się wykorzystać swoją kreatywność tak, aby przynosiła Ci dobre owoce i była dla Ciebie i innych źródłem satysfakcji i rozwoju.

Niestety Twój czas upłynął. Spróbuj ponownie
Rozpocznij Test

Pytanie 1 / 15

Twoje zainteresowania, hobby:

Pytanie 2 / 15

Jak często eksperymentujesz w kuchni lub próbujesz nowych dań w restauracjach?

Pytanie 3 / 15

Co zadecydowało o Twoim wyborze kierunku kształcenia, pracy?

Pytanie 4 / 15

Jak dobierasz sobie przyjaciół i znajomych?

Pytanie 5 / 15

W co lubiłeś bawić się jako dziecko?

Pytanie 6 / 15

Jakiego rodzaju ludzi nie lubisz? Którzy Cię najbardziej denerwują?

Pytanie 7 / 15

Twoja koleżanka z pracy to osoba pełna pomysłów i inicjatywy, często mająca swoje zdanie i nie bojąca się go prezentować. Przeciwstawia się nawet szefowi. Jak ją traktujesz?

Pytanie 8 / 15

Co najbardziej motywuje Cię, gdy przystępujesz do realizacji nowego zadania?

Pytanie 9 / 15

Czym kierujesz się w swoich działaniach?

Pytanie 10 / 15

Co dla Ciebie jest ważniejsze – podróż czy cel?

Pytanie 11 / 15

Jak dużo potrzebujesz czasu aby odkryć linię między możliwym a nie możliwym?

Pytanie 12 / 15

Jak określiłbyś swój stosunek do mody, ubioru?

Pytanie 13 / 15

Otrzymujesz propozycję pracy – lepiej płatnej, ale także nieco więcej wymagającej, będziesz musiał trochę się podszkolić także poza godzinami pracy. Jak reagujesz?

Pytanie 14 / 15

Jak reagujesz na krytykę?

Pytanie 15 / 15

Jak traktujesz swoje codzienne obowiązki?

Aby zakończyć test, wypełnij odpowiedzi w brakujących pytaniach:
Wstecz Dalej