Czy jesteś gotów/gotowa na zmiany? - Agencja Zatrudnienia i Agencja Pracy | KS Service
+

Czy jesteś gotów/gotowa na zmiany?

Czy jesteś gotów/gotowa na zmiany?

W świecie, który tak szybko gna do przodu to pytanie niemal fundamentalne. Praktycznie bez takiej gotowości, elastyczności trudno jest się odnaleźć w rzeczywistości, zwłaszcza zawodowej. Ten test pomoże Ci określić, jak sobie z tym radzisz? Czy masz takie wrodzone zdolności, które szybko pozwalają Ci się dopasować do każdej sytuacji, czy raczej w Twojej naturze leży potrzeba bezpieczeństwa i stagnacji? Przy każdym pytaniu zaznacz tylko jedną, najlepiej pasującą do Ciebie i Ciebie określającą odpowiedź.

Start

Pytanie 1 / 15

Czy jesteś zadowolony/zadowolona ze stanu swoich obecnych finansów?

Czy jesteś obecnie w kimś zakochany/zakochana?

Jak jest z Twoim snem?

Czy myśląc o przyszłości często się jej obawiasz?

Czy lubisz swoje miejsce pracy i swoje obowiązki?

Co przeżywasz, gdy widzisz sukcesy innych ludzi?

Z czym kojarzy Ci się Twoje leniuchowanie:

Czy jesteś wolnym człowiekiem:

Po powrocie z pracy otrzymujesz telefon od znajomych, którzy właśnie są w mieście i chcieliby się z Tobą spotkać:

Jak często się spóźniasz?

Przyjaciele organizują dla Ciebie imprezę-niespodziankę. Jak reagujesz:

Nie mogłabyś/nie mógłbyś sobie poradzić bez:

Która z poniższych cech najlepiej Cię opisuje?

Jak reagowałaś/reagowałeś w przeszłości na zmiany szkoły, środowiska, nowe miejsca:

W co lubiłaś/lubiłeś bawić się jako dziecko?

Aby zakończyć test, wypełnij odpowiedzi w brakujących pytaniach:

Twój wynik

Wynik 30-25 punktów

Twoja gotowość zmian jest bardzo wysoka, być może jesteś na takim etapie życia, na którym musisz podjąć jakieś ważne decyzje, przeprowadzić się, zmienić priorytety. Mimo, iż jest to cecha bardzo pożądana, często idzie w parze ze stresem, bo obawa przed czymś nowym jest jak najbardziej naturalna. Z jednej strony czujesz ekscytację, z drugiej strach, czasem nie potrafisz się w tym odnaleźć. Zmiany mogą być w kierunku od czegoś, co nam już nie pasuje, lub w kierunku czegoś jeszcze lepszego niż mamy obecnie. Obydwie są korzystne z punktu widzenia rozwoju, sprzyjają uczeniu się nowych wzorców zachowań, samodzielnemu radzeniu sobie, itp.

Wynik 24-15 punktów:

Niektóre rzeczy chętnie byś zmienił, a inne pozostawił takimi, jakie są. Osiągnąłeś już ten etap życia, na którym przeprowadza się raczej ewolucję niż rewolucję. Jesteś świadom wartości tego, co już masz, ale nie skłania Cię to do nic nie robienia. Masz ambicję i głód nowości, nie stoisz w miejscu. Masz jednak bezpieczne miejsca, obszary, do którym zawsze możesz się wycofać, gdy coś się nie uda. Możesz także być świetnym przewodnikiem dla osób, które dopiero wkraczają na drogę zmian, wskazać możliwe kierunki, zapewnić o sensowności zmiany i rozwoju

Wynik 14 punktów i poniżej:

Jesteś zadowolony z tego, co masz. Nic jednak co nam jest dane nie musi trwać wiecznie. Dzisiejszy świat wymaga od nas pewnej dozy elastyczności, umiejętności wykonywania więcej niż jednego zawodu. Poczucie bezpieczeństwa i komfortu jest bardzo przyjemne, ale uniemożliwia samodoskonalenie się, Aby dokonała się zmiana, musimy wyjść z tej strefy komfortu i narazić się na różne niedogodności. Znajdź przynajmniej jeden obszar, nad którym mógłbyś popracować, np. choćby zmiana diety, czy wprowadzenie ćwiczeń do swojego rozkładu tygodnia, zwyczaju czytania książek wieczorem zamiast oglądania telewizji. Obserwuj siebie, zobacz jak zmieniając jedną tylko rzecz, zmieniają się bez Twojego zaangażowania także inne sprawy.