Na ile jestem kreatywny? - Agencja Zatrudnienia i Agencja Pracy | KS Service
+

Na ile jestem kreatywny?

Na ile jestem kreatywny?

Każdy jest w pewnym stopniu kreatywny. To nieodłączna cecha ludzka – gdyby nie to, nie byłoby postępu. Pytanie tylko, na ile mamy tę cechę rozwiniętą i na ile skutecznie wykorzystujemy ją w życiu codziennym? Każda umiejętność nieużywana degraduje się i po pewnym stanie zanika – nasz umysł dostaje informację, że nie jest potrzebna i ją redukuje. Także ważna jest częsta praktyka, stawianie sobie samemu różnych problemów do rozwiązania, szukanie oryginalnych rozwiązań. Ten test pozwoli Ci zorientować się, jak to jest w Twoim przypadku.

Start

Pytanie 1 / 15

Twoje zainteresowania, hobby:

Jak często eksperymentujesz w kuchni lub próbujesz nowych dań w restauracjach?

Co zadecydowało o Twoim wyborze kierunku kształcenia, pracy?

Jak dobierasz sobie przyjaciół i znajomych?

W co lubiłeś bawić się jako dziecko?

Jakiego rodzaju ludzi nie lubisz? Którzy Cię najbardziej denerwują?

Twoja koleżanka z pracy to osoba pełna pomysłów i inicjatywy, często mająca swoje zdanie i nie bojąca się go prezentować. Przeciwstawia się nawet szefowi. Jak ją traktujesz?

Co najbardziej motywuje Cię, gdy przystępujesz do realizacji nowego zadania?

Czym kierujesz się w swoich działaniach?

Co dla Ciebie jest ważniejsze – podróż czy cel?

Jak dużo potrzebujesz czasu aby odkryć linię między możliwym a nie możliwym?

Jak określiłbyś swój stosunek do mody, ubioru?

Otrzymujesz propozycję pracy – lepiej płatnej, ale także nieco więcej wymagającej, będziesz musiał trochę się podszkolić także poza godzinami pracy. Jak reagujesz?

Jak reagujesz na krytykę?

Jak traktujesz swoje codzienne obowiązki?

Aby zakończyć test, wypełnij odpowiedzi w brakujących pytaniach:

Twój wynik

Wynik 40-45 punktów:

Można Ci pogratulować. Jesteś osobą bardzo kreatywną, niezależną w najważniejszych aspektach od opinii innych ludzi, potrafisz ufać sobie i iść na przód. To cecha wielu wynalazców i odkrywców, często jednak wiąże się z pewnym osamotnieniem – inni ludzie albo za Tobą nie nadążają, albo się z Tobą nie zgadzają. Realizacja zadań wymaga wielkiej odwagi. Poza tym pamiętaj – nie każda praca idzie w zgodzie ze zbyt dużą pomysłowością. Staraj się poszukać takiej, gdzie będziesz mógł w pełni wykorzystywać swój potencjał z pożytkiem dla siebie i innych. Inaczej będziesz niespełniony i nieszczęśliwy, bo Twoja prawdziwa natura będzie uśpiona.

Wynik 30-39 punktów:

Twój poziom kreatywności jest zależny od rodzaju zadania, które w danej chwili wykonujesz. Potrafisz także z powodzeniem skupić się na zadaniach nudnych i powtarzalnych, ale jeśli trzeba pracować koncepcyjnie – to też potrafisz. Starasz się swoje pomysły zrozumiale przedstawiać innym tak, aby za Tobą nadążali. Masz pewną określoną pulę pomysłów na dany temat, sprawdzasz je i wybierasz najlepsze Twoim zdaniem rozwiązanie. Lubisz pracować zarówno samodzielnie, jak i w grupie. Wymarzone dla Ciebie stanowisko to praca eksperta w jakiejś dziedzinie.

Wynik 20-29 punktów:

Twoja kreatywność jest uśpiona. Być może to kwestia braku ćwiczeń w tym zakresie, albo niekorzystny wpływ otoczenia, które tłumiło Twoje zapędy w tym kierunku. Osoby kreatywne są w pewnym sensie zagrożeniem dla systemów, ponieważ nie można ująć ich w ramy, wymykają się wszelkim klasyfikacjom. To np. uczniowie bardzo dobrzy w jednym przedmiocie i bardzo słabi w innym. Postaraj się odkryć swoją naturalną kreatywność, w sieci znajdziesz wiele ćwiczeń z tym związanych. Praktyka czyni mistrza.

Wynik poniżej 20 punktów:

Ten wynik jest prawie niespotykany. Więc w pewnym sensie jesteś także wyjątkowy. Być może zbyt kreatywnie potraktowałeś ten test 🙂 ? Prawdopodobnie jesteś osobą często idącą pod prąd, zastanów się tylko, czy zawsze jest to dobry dla Ciebie kierunek. Życie w skłóceniu i opozycji przeciw wszystkiemu i wszystkim nie należy do najłatwiejszych. Postaraj się wykorzystać swoją kreatywność tak, aby przynosiła Ci dobre owoce i była dla Ciebie i innych źródłem satysfakcji i rozwoju.