Jaki masz temperament - Agencja Zatrudnienia i Agencja Pracy | KS Service
+

Jaki masz temperament

Jaki masz temperament

Na pewno wiesz, czym jest temperament człowieka. Dodam tylko, że jest to cecha trudno poddająca się jakimkolwiek zmianom i poprawką. Warto wiedzieć, jaki jest nasz temperament, znać jego mocne strony i ograniczenia, by lepiej odnaleźć się w życiu zawodowym i osobistym. Odpowiedź na poniższe pytania, a dowiesz się być może coś ciekawego o sobie. Odpowiadaj szczerze, zgodnie z prawdą – robisz to w końcu dla siebie samego, nie jest zależna od tego żadna Twoja przyszłość zawodowa czy kariera.

Start

Pytanie 1 / 15

Twój nastrój:

Jak najczęściej podejmujesz decyzje?

Twoją największą wadą jest:

Jeśli pewnego dnia wstajesz lewą nogą:

Twoje marzenia:

Jakie masz plany na dzisiejsze popołudnie?

Jakie masz podejście do innych ludzi:

Jak spędziłbyś swoje wymarzone urodziny?

Czy jest w Tobie wewnętrzny głos, oceniający każdy ruch?

Czy masz skłonność do bycia ekstrawaganckim w doborze ubrań, potraw, w zachowaniu?

W jakim otoczeniu najlepiej rozwiązujesz ważne sprawy?

Jak reagujesz na nudę?

Twoje poglądy:

Gdy myślisz o przeszłości:

Gdy jestem przygnębiony:

Aby zakończyć test, wypełnij odpowiedzi w brakujących pytaniach:

Twój wynik

Choleryk

Choleryk – jesteś osobą bardzo energiczną, urodzonym szefem, nie potrafisz usiedzieć na miejscu, bo energia Cię rozpiera. Potrafisz swoim zapałem zmotywować także innych ludzi. Bez problemy możesz robić kilka rzeczy w jednym czasie, uwielbiasz gdy coś się dzieje, a Ty jesteś w centrum tych wydarzeń. Twoją słabszą stroną jest silna chęć podporządkowania sobie innych oraz łatwe wpadanie w złość (która zresztą szybko Ci mija). Musisz popracować nad tymi cechami, aby skutecznie pracować w zespole, bo w przeciwnym razie zespół może Cię tylko pozornie zaakceptować, a w ukryciu bojkotować Twoje pomysły i działania.

Flegmatyk

Flegmatyk – spokojny, zrównoważony, zawsze masz na wszystko czas. Za wszelką cenę unikasz konfliktów, nawet tych kreatywnych i przynoszących nowe rozwiązania. W ogóle trudno jest Ci się odnaleźć w relacjach społecznych i towarzyskich. Wolisz stare, bezpieczne, sprawdzone metody i rzadko próbujesz czegoś nowego. Nie podejmujesz ryzyka. Nie jest to niczym zły, często bowiem słusznie studzisz zapały swoich kolegów, a dodatkowo potrafisz uargumentować swoje stanowisko, gdyż lubisz mieć podparcie w autorytetach zewnętrznych. W zespole chętnie przyjmujesz rolę eksperta. Niestety, masz także tendencję do odkładania wszystkiego „na potem”, przez co często przyczyniasz się do powstawania bałaganu. Przede wszystkim powinieneś otworzyć się na ludzi, nie bać się ich, oraz popracować na metodami dyskusji.

Melancholik

Melancholik – typ perfekcjonisty. Poważny i dokładny, a jednocześnie bardzo wrażliwy. Lubisz pracować powoli, mieć czas aby wszystko sprawdzić. W zespole najczęściej pełni rolę krytyka. Inni szanują Cię i chętnie proszą Cię o pomoc w jakichś trudnych sprawach. Sprawiasz wrażenie niedostępnego, ale jesteś bardzo otwarty na ludzi, musisz jednak się do nich przekonać. Cenisz kontakt jeden do jednego. Czasem Twoja dokładność jest przesadna i zwalnia realizację projektów. Masz także niską odporność na krytykę, bardzo przeżywasz każde słowo i odbierasz ją zbyt osobiście. Masz skłonność do depresji, stawiasz sobie i innym wygórowane wymagania, czasami narzekasz – to Twój sposób wyrażania sprzeciwu. Musisz popracować na pewnością siebie i asertywnością.

Sangwinik

Sangwinik – jesteś wesoły, towarzyski, lubiany. Rzadko masz wrogów, ale to także dlatego, że ze wszystkimi się zgadzasz szukając raczej tego co Was łączy, niż skupiając się na różnicach. Można Cię określić jako osobę charyzmatyczną, umiejącą przyciągnąć do siebie ludzi także za pomocą swojego uroku osobistego. W zespole jesteś siłą napędową projektów, w momentach przestojów potrafisz popchnąć go do przodu. Jesteś przy tym zapominalski i nie do końca dobrze zorganizowany, składasz czasem obietnice bez pokrycia. Więc Twój obszar do pracy nad sobą to lepsza organizacja czasu i zadań. Jestem przekonana, że dzięki temu będzie Ci o wiele łatwiej pracować.